Коболєв не виключає, що "Газпром" з січня буде постачати газ українським компаніям

Все про економіку та фінанси

ПАТ "Газпром" із 1 січня 2020 року може розпочати пряме постачання газу українським споживачам у разі підписання договорів про приєднання за європейськими правилами, вважає голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, пише "Інтерфакс-Україна".

"Газпрому" ніщо не заважає розпочати постачання газу українським споживачам у будь-який момент. Щойно у нас буде підписано договори про приєднання і щойно ми впровадимо європейські норми роботи ринку газу, "Газпром" зможе прийти на цей ринок і постачати в такій кількості газ споживачам, як вони захочуть. Більше того, вони можуть робити це досить ефективно, якщо їхня цінова політика буде дешевша, ніж у європейських постачальників", - сказав він під час П’ятого українського газового форуму, що відбувається в Києві.

За його словами, на сьогодні небажання "Газпрому" виконувати поточний контракт із НАК є "питанням політичної площини", а після його закінчення російська компанія знову може вийти на український ринок, якщо запропонує цікавішу ціну в умовах діючого конкурентного ринку.

"Я не здивуюся, якщо 1 січня ми побачимо "Газпром експорт" постачальником газу для великих українських споживачів, підприємств різної сфери", - резюмував Коболєв.

Як повідомлялося, Україна вже майже чотири роки (з 26 листопада 2015 року) не імпортує природний газ за контрактом із ПАТ "Газпром" (РФ), закуповуючи ресурс виключно на своєму західному кордоні.