Коболєв: конкурс на посаду глави правління "Укрнафти" ще не завершений

Все про економіку та фінанси

Глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв в інтерв`ю для Liga.net заявив, що конкурс на посаду глави правління "Укрнафти" ще не завершений, а НАК розбирається, що далі робити.

За словами А. Коболєва, у нього були "певні очікування від людини, яка нею [Укрнафтою] займалася" (можливо, йдеться про Юрія Вітренко, який в Нафтогазі курував роботу Укрнафти і був головою наглядової ради компанії).

"Те, що там сталося, для мене стало сюрпризом. З цим сюрпризом я продовжую розбиратися. Там була дуже цікава ситуація з кандидатами. Я знаю компанію Boyden і розумію, що вони робили, але не розумію, як з конкурсу ми на рівному місці пірнули в проблему", - сказав А. Коболєв.

Глава Нафтогаз відмовився називати імена фіналістів конкурсу, але уточнив, що без цього буде неможливо зрозуміти, "як красивий західний конкурс перетворився в конфліктний процес".

Він також повідомив, що член наглядової ради Укрнафти Яросла Теклюк, який представляє інтереси Нафтогазу і голосував скасування конкурсу, з ним своє рішення не погоджував. 

Нагадаємо, 13 травня Юрій Вітренко повідомив, що його можуть звільнити з Нафтогазу через два місяці. У своєму звільненні він звинуватив особисто главу НАКу Коболєва. Замість нього захищати інтереси Нафтогазу в міжнародних арбітражах проти Росії і Газпрому буде Олена Зеркаль.

20 травня наглядова рада Укрнафти зупинила конкурс на посаду глави компанії, затвердивши чинного в.о. голови Олега Геза.

11 червня Нафтогаз відкликав Юрія Вітренка з позиції представника акціонера в наглядовій раді Укрнафти. Цю позицію зайняв Микола Гавриленко, директора дивізіону "Нафта" групи Нафтогаз.

51% акцій Укрнафти належить НАК Нафтогаз України. Ще близько 42% акцій володіють афілійовані з Ігорем Коломойським і його партнерами офшори (по 13,6% - компанії Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - інші акціонери). Як вважається, із 2003 року Укрнафту контролюють "приватівці".