КМІС: рівень підтримки Зеленського знизився до 52%

Все про економіку та фінанси

Згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), на кінець листопада 52% респондентів відповіли, що позитивно ставляться до Володимира Зеленського, 19% - що негативно. При цьому у вересні президент мав 73% симпатій, а в жовтні - 64%, пише Lb.ua.

Відсоток тих, хто негативно поставився до Зеленського, зріс з 7% у вересні і 9% в жовтні до 12% на початку листопада і 19% наприкінці цього місяця.

До голови Кабміну наприкінці листопада позитивно поставилися 11%, негативно - 25% опитаних. У вересні 49% учасників опитування відповіли, що взагалі не знають, хто такий Олексій Гончарук, але до кінця листопада їх відсоток зменшився до 36. Водночас зросла кількість тих, хто ставиться до нього негативно: з 9% у вересні і 14% у жовтні до 18% на початку листопада і 25% наприкінці.

Спікер ВР Дмитро Разумков наприкінці листопада зібрав 24% позитивного ставлення і 16% негативного. При цьому кількість людей з негативним ставленням до нього зросла з початку місяця: від 9% до 16%.

"Оцінка дій президента України порівняно з початком листопада наприкінці місяця погіршилася: на 10 процентних пунктів стало менше тих, хто схвалює його роботу (з 64% до 54%), і на 13 процентних пунктів зросла частка тих, хто не схвалює (з 23% до 36%)", - йдеться в релізі.

Оцінка роботи Кабміну порівняно з початком листопада погіршилася: на 7% стало менше тих, хто схвалює його роботу (з 44% до 37%), на 11% збільшилася кількість тих, хто не схвалює роботу уряду (з 37% до 48%).

Гірше почали ставитися українці і до Верховної Ради. На початку листопада кількість тих, кому подобалася робота парламенту, була на 9% більшою (45% замість нинішніх 36%). На 12% стало більше тих, хто її роботу не схвалює (52% замість 40%).

У КМІС уточнили, що проводили опитування шляхом телефонних дзвінків з 22 по 25 листопада випадковим абонентам українських операторів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення, в неї не увійшли тимчасово окуповані території.

Усього було опитано 1500 осіб, статистична похибка з ймовірністю 0,95 не перевищує 3%.