Клініка Charite: Навального отруїли, він у комі, загрози життю немає

Все про економіку та фінанси

Російський опозиціонер Олексій Навальний був отруєний, повідомила берлінська клініка Charite за результатами досліджень кількох лабораторій, констатує DW.

Як зазначається, речовина, виявлена в організмі Навального, не визначена, але лікарі виявили наявність інгібіторів холінестерази. Відповідно до діагнозу, Навального лікують атропіном.

Стан здоров`я політика "серйозний", але загрози його життю немає, повідомили в клініці. Зараз Навальний перебуває у відділенні інтенсивної терапії та знаходиться у штучній комі, повідомили в лікарні. Довготривалі наслідки отруєння для його здоров’я, особливо для нервової системи, не виключаються.

Інгібітори холінестерази - це широкий спектр речовин, які містяться в деяких препаратах, а також в пестицидах та нервових агентах.

Між тим минулого тижня в міністерстві охорони здоров`я Омської області в Росії повідомили, що лікарі Омської лікарні не виявили в організмі Навального отруту. "Оксибурати, барбітурати, стрихнін, судорожні або синтетичні отрути не виявлені. У сечі виявлений алкоголь та кофеїн", - зауважили тоді у відомстві.

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel) та міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас (Heiko Maas) вимагають від Росії всебічного розслідування отруєння опозиціонера Олексія Навального. "За даними лікарів Charité, клінічні обстеження Навального свідчать про його отруєння", - наголосили німецькі політики у спільній заяві у понеділок, 24 серпня.

Зважаючи на вагому роль Навального у діяльності політичної опозиції в Росії, тамтешні органи влади "негайно" закликаються до прозорого і повного з`ясування обставин цього діяння. "Винні мають бути виявлені та притягнуті до відповідальності", - закликали канцлерка та глава МЗС ФРН. Вони також висловили надію на одужання російського опозиційного політика.