Клініка Charité: Навального вивели з коми

Все про економіку та фінанси

Отруєного в Росії російського опозиційного політика Олексія Навального вивели зі штучної коми. Про це в понеділок, 7 вересня, повідомила розташована в Берліні клініка Charité, де перебуває на лікуванні політик, передає інформагенція dpa, констатує DW.

Згідно з повідомленням прес-служби клініки, стан здоров`я Навального покращився. Його поступово від`єднують від апарата штучної вентиляції легенів (ШВЛ) і він реагує на мову. Утім, не можна виключати довгострокових наслідків серйозного отруєння, наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, Навальний перебуває на лікуванні в Charité з 22 серпня, після того, як він впав у кому двома днями раніше під час польоту в Росії. Минулого тижня німецький уряд заявив, що Навальний був "безсумнівно" отруєний хімічною речовиною нервово-паралітичної дії з групи "Новачок".

Отрута була розроблена радянськими вченими ще в 1970-х роках. Водночас Москва відкидає будь-яку свою причетність до раптового погірнення стану здоров`я найвідомішого натепер російського опозиціонера. Отруєння Навального вже призвело до серйозної дипломатичної напруженості між Берліном і Москвою.

У Берліні не виключають, що цей інцидент може позначитися на планах німецького уряду щодо добудови газопроводу "Північний потік-2".