"Київтеплоенерго" пропонує підвищити тарифи на теплову енергію на 30%

Все про економіку та фінанси

Комунальне підприємство "Київтеплоенерго" пропонує підвищити тарифи на виробництво теплової енергії для потреб населення на столичних ТЕЦ на 30%. Про це свідчить протокол обговорення тарифів КП "Київтеплоенерго" на виробництво теплової енергії на ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 на 2020 рік, пише "БізнесЦензор".

Згідно з документом, чинні тарифи на виробництво тепла для потреб населення на ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, затверджені в грудні 2018 року, становлять 964,19 грн за Гкал (без ПДВ).

При цьому в "Кіевтелоенерго" пропонують підвищити тарифи на виробництво тепла для ТЕЦ для населення з 1 січня на 29,64% - до 1 250,01 грн за Гкал (баз ПДВ).

У компанії пояснюють таке рішення необхідністю обліку в тарифі коштів на створення аварійного 10-денного запасу мазуту, а також компенсувати збитки, понесені ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 через невідповідність ринкової і тарифної ціни природного газу для виробництва теплової енергії для всіх категорій споживачів в період з листопада по грудень 2018 року включно.

Згодом в прес-службі компанії уточнили, що підвищення тарифів для ТЕЦ не означає зростання тарифів цін на послуги централізованого опалення і гарячого водопостачання для населення саме на 30%.

"Адже тариф на послугу централізованого опалення і гарячого водопостачання для населення залежить не тільки від цін на виробництво теплової енергії на ТЕЦ, а й від вартості виробництва тепла на котельнях і станціях теплопостачання, а також вартості транспортування і постачання теплової енергії", - заявили в компанії .

Як повідомлялося, в грудні 2018 року Національна комісія підвищила тарифи на виробництво теплової енергії на ТЕЦ комунального підприємства "Київтеплоенерго" для потреб населення на 22,7%.

У свою чергу це призвело у підвищення тарифу на централізоване опалення і гаряче водопостачання для населення на 22,3% з 1 січня 2019 року.