"Київенерго" Ахметова - в процедурі банкрутства

Все про економіку та фінанси

Госпсуд Донецької області ухвалою від 18.11.2019 відкрив провадження в справі №905/1965/19 про банкрутство АТ “К.Енерго” (до серпня 2019 року називалося АТ “Київенерго”; кінцевий бенефіціар - Рінат Ахметов).

Ініціатор відповідної процедури - ПрАТ “Науково-виробнича компанія “Гірничі машини” (у держреєстрі кінцевим бенефіціаром значиться Вікторія Дзюба; як повідомлялося, у компанії можуть бути “партнерські” зв’язки з “Гірничими машинами”/Corum Group Р. Ахметова).

23.01.2020 суд вніс у реєстр вимог кредиторів боржника в т.ч. вимоги “Укртрансгазу” на 559,3 млн грн (четверта черга) та 115,4 млн грн (шоста черга); “Київводоканалу” - на 73 млн грн (четверта черга); ТОВ «Техремпоставка» - на 1,1 млрд грн (четверта черга).

Нагадаємо, в серпні 2018 року “Київенерго” передало в управління для комунального підприємства "Київтеплоенерго" київські ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 (забезпечують теплоенергією близько 60% киян). Перед цим для "Київтеплоенерго" передали також тепломережі, котельні і районні теплостанції. Це було пов`язано із закінченням терміну дії договору між "Київенерго" та КМДА на управління енергооб`єктами комунальної власності.

У жовтні 2018 року "Київтеплоенерго", "Нафтогаз" і "Київенерго" підписали мирову угоду, за якою Київтеплоенерго" визнало себе правонаступником за борговими зобов`язаннями "Київенерго" перед "Нафтогазом" у розмірі майже 2,4 млрд грн.

У грудні 2018 року Кабмін погодив реструктуризацію боргу “Київтеплоенерго” перед “Нафтогазом”.