Китай заявляє про значний прогрес на торгових перемовинах зі США

Все про економіку та фінанси

Під час чергового раунду китайсько-американських переговорів з торгівлі, що завершився в п`ятницю, було досягнуто суттєвого прогресу з обговорюваних питань, заявив глава делегації Китаю, заступник прем`єра Держради КНР Лю Хе, пише "Інтерфакс-Україна".

"На основі важливого консенсусу глав двох держав сторони провели відверте, ефективне і конструктивне обговорення торговельно-економічних проблем, що становлять спільний інтерес. Вони досягли істотного прогресу в таких галузях, як сільське господарство, захист інтелектуальної власності, обмінні курси валют, фінансові послуги, розширення торговельного співробітництва, передача технологій, врегулювання суперечок", - заявив Лю Хе на зустрічі з президентом США Дональдом Трампом, повідомляє агентство "Сіньхуа".

У повідомленні йдеться, що за словами китайського віце-прем`єра "сторони домовилися про подальші консультації і спільну роботу в напрямові досягнення остаточної угоди".

Лю Хе передав Трампу усне послання голови КНР Сі Цзіньпіна, в якому зазначалося, що в ході китайсько-американських торгових переговорів останнім часом "була проявлена добра воля, це вітали як народи двох країн, так і міжнародне співтовариство", йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Трамп заявив про досягнення важливої торговельної угоди з КНР.

"Це дуже значна угода, яка вважається першим етапом (врегулювання розбіжностей з торгівлі - ІФ)", - заявив він у Білому домі.

За повідомленнями світових ЗМІ, які пізніше підтвердив міністр фінансів США Стівен Мнучін, американська сторона погодилася відмовитися від підвищення мит на китайські товари вартістю $ 250 млрд з 25% до 30%, яке було заплановано на найближчий вівторок. В обмін на це Китай, на першій фазі реалізації домовленостей зокрема, погодився купувати у США більше сільгосппродукції.

За словами Трампа "друга фаза стартує практично відразу".

Раніше американські ЗМІ повідомляли, що США і Китай погодили "проміжну" угоду, яка дозволить сторонам призупинити торгову війну і працювати над більш масштабною угодою щодо спірних питань у торгівлі.