Китай: у квітні роздрібні продажі впали на 7,5%, промисловість зросла на 3,9%

Все про економіку та фінанси

Обсяг промислового виробництва в Китаї зріс в квітні вперше з початку року завдяки повільному виходу другої за величиною економіки світу з карантину, проте споживчий сектор як і раніше відчуває тиск на тлі зростання безробіття, пише Reuters.

Промислове виробництво зросло на 3,9% в квітні в річному вираженні, показали офіційні дані в п`ятницю. Аналітики очікували підйому на 1,5%. У березні показник знизився на 1,1%.

Зокрема, збільшилося виробництво нафти, вугілля, металів і електрики.

Споживчі витрати залишилися слабкими в квітні: роздрібні продажі впали на 7,5%, в той час як аналітики прогнозували скорочення на 7%.

Інвестиції в основний капітал в січні-квітні знизилися на 10,3% після падіння на 16,1% в січні-березні. Аналітики чекали падіння на 10,0%. 

У приватному секторі, на який припадає 60% від загального обсягу інвестицій, спад в січні-квітні склав 13,3% в порівнянні з 18,8% в перші три місяці року.

"В цілому, цей набір даних показує лише невелике і поступове поліпшення економічної активності, що може розчарувати ринки, оскільки Китай розглядається як перша економіка, що вийшла з епідемії", - сказала Айріс Пан з ING.