Китай побоюється, що США відріжуть його від доларових розрахунків

Все про економіку та фінанси

Різка ескалація напруженості у відносинах Вашингтона і Пекіна викликала побоювання в Китаї про посилення фінансової війни, яка може привести до того, що країна втратить доступ до глобальної доларової системи, пише Reuters.

Китайські чиновники і економісти в останні місяці публічно обговорюють найгірші сценарії, при яких Китаю перекриють доступ до розрахунків в доларах. Також є побоювання, що Вашингтон заморозить або конфіскує частину величезних вкладень Китаю в держборг США.

Ці побоювання призвели до нових закликів зміцнити глобальний вплив юаня, щоб зменшити залежність від долара.

Деякі економісти навіть підтримують ідею проведення розрахунків в юанях при експорті китайських вакцин проти коронавіруса і розглядають способи обійти розрахунки в доларах за допомогою цифрової версії валюти.

Загроза фінансового розмежування Китаю та США стає "ясною і справжньою", сказав Шуан Дін з Standard Chartered. "Інтернаціоналізація юаня була корисною. Зараз вона стає необхідною, "- сказав він.

Будь-яка спроба Вашингтона відрізати Китай від доларової системи або заходи Пекіна з продажу великої частини держборгу США можуть потрясти фінансові ринки і завдати шкоди світовій економіці, вважають аналітики.

"Ми повинні подумки підготуватися до того, що Сполучені Штати виключать Китай з доларової системи розрахунків", - сказав економіст BOC International Гуань Тао.