Хеджування валютних ризиків: НБУ - про першу угоду NDF

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що на поточному тижні один з українських банків та вітчизняна аграрна компанія уклали безпоставочний валютний форвард (NDF).

"Це перша угода з хеджування валютних ризиків такого типу на українському ринку. Раніше на ринку укладалися також угоди з поставочними валютними форвардами, проте їх частка все ще несуттєва і має великий потенціал до зростання", - зауважує Нацбанк.

«Загалом у світі операції типу спот, тобто ті, які фактично здійснюються день в день, складають не більше третини від загального обсягу валютного ринку. Решта – це операції з використанням інструментів хеджування: форвардів, фьючерсів, свопів. На жаль, в Україні все навпаки: домінують спотові угоди, а випадки хеджування бізнесом валютних ризиків все ще мають поодинокий характер», - зазначив заступник голови НБУ Олег Чурій.

За його словами, в умовах плаваючого валютного курсу власники бізнесу та фінансові директори мають звернути увагу на інструменти хеджування, які вже доступні в Україні. Це, зокрема, поставочні і безпоставочні форварди, які можна укладати з банками під експортно-імпортні операції або кредити від нерезидентів. Хеджування ризиків сприятиме кращому бізнес-плануванню і дасть змогу бізнесу концентруватися на основній діяльності, а не на коливаннях курсу.

«Всі сучасні компанії в світі хеджують свої ризики. Не хеджувати – це найризиковіша стратегія, адже дохід компанії залежить від зміни курсу. Україна вже 4 роки живе в умовах гнучкого курсоутворення, яке дає змогу уникати накопичення дисбалансів в економіці, але також вимагає від бізнесу завбачливого планування. Ми дійсно раді, що на ринку відбулася перша операція з NDF, проте це лише перший крок на шляху до популяризації цих інструментів в Україні», - зазначив Олег Чурій.