"Харківобленерго" домоглося в судах скасування податкового штрафу на 829 млн грн

Все про економіку та фінанси

25 листопада Другий апеляційний адмінсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Офісу великих платників податків ДФС та залишив без змін рішення Харківського окружного адмінсуду від 27.06.2019 (в справі №520/3188/19), яким було задоволено позов “Харківобленерго” та скасовано податкове повідомлення-рішення №0000015008 від 09.01.2019 про застосування до позивача штрафних санкцій на суму 828,7 млн грн.

Претензії фіскалів до підприємства стосувалися, зокрема, того, що “Харківобленерго” неодноразово несвоєчасно реєструвало розрахунки коригування до виданих ним податкових накладних.

Натомість суд апеляційної інстанції констатував, що розрахунки коригувань, вказані в акті податкової перевірки, “не були складені на операції з постачання товарів/послуг, не мали відображення в регістрах бухгалтерському обліку, їх складання не спричинило виникнення податкового зобов`язання або його зменшення, а тому за прострочення їх реєстрації не можуть бути застосовані штрафні санкції, що визначені п. 120-1.1 ст. 120-1 ПК України” (цитата).

Як писав Finbalance, 23.08.2019 Харківський окружний адмінсуд відмовився задовольнити позов Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС до АТ “Харківобленерго” (в справі №820/2074/18) про надання дозволу на погашення податкового боргу (у т.ч. з ПДВ і податку на прибуток) за рахунок майна, яке перебуває у податковій заставі, у сумі 329,7 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, на 24.07.2019 податківцями було описано та зареєстровано обтяження на майно (автотранспорт та нерухоме майно) на загальну суму 357,6 млн грн.

Суд відхилив позовні вимоги фіскалів з огляду на те, що позивач не надав судове рішення, яке набрало законної сили, про стягнення з відповідача податкового боргу на суму 329,7 млн грн та не надав доказів надіслання інкасових доручень на виконання судового рішення, “що є безумовною підставою для можливості реалізації передбаченого законом права на продаж майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі” (цитата).

Нещодавно повідомлялося, що група "Енергетичний стандарт" Костянтина Григоришина втратила контроль над "Харківобленерго". Як зазначалося, це підприємство перейшло в сферу впливу Володимира Лук`яненка і Вадима Новинського за наслідками програшу Григоришина в Лондонському арбітражі.