Хакери пограбували банк Ахметова

Все про економіку та фінанси

Відповідно до ухвали Печерського райсуду м. Києва від 25.04.2019, Головне слідче управління Нацполіції розслідує кримінальне провадження №12019000000000101, в рамках якого встановлено, що “в період часу з 19 по 25 січня 2019 року невстановлені особи, діючи за попередньою змовою, скоїли несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи АТ «Перший український міжнародний банк», що призвело до підробки інформації, та заподіяло значну шкоду зазначеній банківській установі” (цитата).

Як зазначається, в ході слідства здобуто докази того, що “у період з 19 по 25 січня 2019 року, клієнтом ОСОБА_4, по картковому рахунку, з використанням мобільного додатку системи ПУМБ-онлайн, здійснено велику кількість операцій з поповнення різних номерів телефонів оператора зв`язку «Київстар», що спричинило виникнення несанкціонованого овердрафту по картковому рахунку на загальну суму 172 100 грн” (цитата).

З огляду на це, суд задовольнив клопотання слідчих та надав їм доступ до документів, які знаходяться в ПрАТ «Київстар» та стосуються низки телефонних номерів. За висновками поліції, “є усі підстави вважати, що вказані номери мобільних телефонів могли використовуватись під час вчинення кримінальних правопорушень, для подальшого виводу викрадених грошей та їх обготівкування, а також при спілкуванні співучасниками злочинів між собою” (цитата).

Також суд задовольнив клопотанням слідчих і надав їм доступ до документів ПУМБ, які стосуються кількох його клієнтів, й осіб, “які були розробниками мобільного додатку системи ПУМБ-онлайн” (цитата).

В останньому випадку йдеться про “договори щодо розроблення програмного забезпечення та його впровадження, накази про призначення (звільнення) з посад, акти приймання-передачі виконаних робіт, а також інші документи що стосуються розробки та впровадження мобільного додатку системи ПУМБ-онлайн” (цитата).