"Кернел" обіцяє вкласти 3 млрд грн у будівництво терміналу в порту "Чорноморськ"

Все про економіку та фінанси

ДП "Адміністрація морських портів України" і компанія "Кернел" підписали договір про взаємодію, який передбачає інвестиції в розвиток інфраструктури порту "Чорноморськ" в розмірі понад 3 млрд грн, пише Liga.net.

Як повідомили в АМПУ, до кінця 2020 року в порту планують провести днопоглиблення біля чотирьох причалів і побудувати новий зерновий термінал, який забезпечить збільшення перевалки до 6 млн тонн.

Керівник АМПУ Райвис Вецкаганс зазначив, що компанія "Кернел" зобов`язалася гарантувати обсяги вантажопотоку не менше 6 млн тонн на рік. "Це буде сприяти швидкій окупності капітальних вкладень АМПУ", - підкреслив він.

В АМПУ очікують, що реалізація проекту поліпшити умови для експорту продукції українських підприємств і створить близько 250 нових робочих місць в порту "Чорноморськ".

"Наша стратегічна мета до 2020 року - збільшити обсяг експорту зернових до 8,8 млн тонн за рахунок запуску нового терміналу в порту "Чорноморськ". Тому зараз ми максимально сфокусовані на будівництві Трансгрейнтермінала", - зазначив після підписання договору гендиректор "Кернел" Євген Осипов.

АМПУ до кінця 2020 року повинна виконати реконструкцію операційної акваторії 1-го ковша Сухого лиману (5 черга будівництва) до 15 м і забезпечити днопоглиблення уздовж кордону лінії причалів № 14-17, на яких оперують термінали компанії Кернел Холдинг С. А. Глибини операційної акваторії біля причалів будуть доведені до 14-15 м.

"Кернел", в свою чергу, зобов`язується в 2019-2020 рр. побудувати в морському порту "Чорноморськ" новий зерновий термінал (ТОВ "Трансгрейнтермінал"). Як зазначається, це дозволить забезпечити щорічні обсяги перевалки аграрних вантажів на рівні не менше 6 млн тонн вантажів, починаючи з 2021, а в перспективі довести їх до 7 млн ​​тонн.

Обсяг інвестицій в проект державно-приватного партнерства з боку АМПУ складе майже 230 млн грн, а вартість будівництва терміналу "Кернел" - майже 3 млрд грн.