Кабмін звільнив двох заступників глави ДФС, затвердив чисельність працівників ДПС

Все про економіку та фінанси

Уряд звільнив двох в.о. обов’язків заступників голови ДФС - Віктора Кривіцького та Євгена Бамбізова. Про це в коментарі "Економічній правді" повідомив міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко.

За його словами, вони звільнені відповідно до поданих ними заяв.

Віктор Кривіцький та Євген Бамбізов займали зазначені посади з липня 2018 року. 

Як повідомляє прес-служба ДФС, на засіданні уряду призначений на посаду голови Державної податкової служби Сергій Верланов представив стратегію розвитку податкової служби (див. документ тут).

Як зазначається, основний акцент у роботі відомства буде зроблено на розвитку трьох складових: відносин з платниками податків, людського капіталу та самого державного органу.

С. Верланов наголосив на необхідності виведення зі служби правоохоронної функції. Оскільки податкова служба є сервісною, податкова міліція має бути відділена від неї.

За його словами, для розбудови відносин з платниками податків ДПС застосовуватиме ризикоорієнтовані підходи до податкових перевірок.

При цьому ДПС продовжить розпочату роботу над розвитком сервісних функцій, модернізацією ІТ-сервісів та платформ. Модернізація очікує і існуючий Електронний кабінет платника.

«Наша мета – якнайменша кількість контактів між працівниками Державної податкової служби та платником податків. В ідеалі все має відбутися у смартфоні, он-лайн», – зазначив очільник податкової служби.

На думку новопризначеного керівника, найважливішим в роботі служби має стати відкритість та прозорість, збереження діалогу з платниками податків, бізнес-асоціаціями та забезпечення зворотного зв’язку. Конструктивна критика суспільства та бізнес-середовища сприйматиметься як крок до вживання всіх необхідних зусиль для того, щоб робити сервіс кращим, йдеться в повідомленні.

"Важлива увага приділятиметься професійній підготовці працівників служби, які матимуть достойну заробітну плату.

Головне завдання, яке поставлено перед ДПС, забезпечення сталих надходжень до бюджетів всіх рівнів буде виконуватися через покращення адміністрування.

Запорукою успішного виконання державних завдань стане ефективна співпраця з Міністерством фінансів України, а також забезпечення обміну з Держмитслужбою.

Новостворена податкова служба також підтримуватиме активну частину українського населення – підприємців, тобто рівність учасників суспільного діалогу щодо взаємних податкових прав і обов’язків стане основою побудови діалогу між службою та суспільством.

ДПС також стане активними учасником спільних дій державних інститутів та суспільства щодо зменшення частки тіньової економіки", - констатується в повідомленні за підсумками презентації С. Верланова.

При цьому Кабмін затвердив граничну чисельність працівників центрального апарату і територіальних органів Державної податкової служби (ДПС) та створив комісію з реорганізації існуючої Державної фіскальної служби (ДФС), правонаступницею якої стане ДПС, пише УНІАН з посиланням на прес-службу Міністерства фінансів.

Згідно із затвердженими змінами, чисельність апарату ДПС встановлена на рівні 1628 осіб, її територіальних органів - на рівні 28 752 осіб. У свою чергу, чисельність апарату ДФС встановлена на рівні 498 осіб, її територіальних органів - 10 300 осіб, тоді як раніше, до затвердження цих змін, в штаті ДФС значилося 41 178 осіб.

У повідомленні наголошується, що конкурс на зайняття вакантної посади голови Державної митної служби наразі припинено через позов до Окружного адмінсуду Києва, у зв`язку з чим до моменту призначення очільника митниці чисельність митного спрямування тимчасово залишиться в апараті ДФС та її територіальних органах. За даними прес-служби, зараз чисельність територіальних органів ДФС митного і податкового напрямків становить 10 165 і 28 887 осіб відповідно.

«Водночас постанова передбачає посилення митного спрямування на 135 осіб для забезпечення якісного та ефективного виконання покладених на митницю завдань, що станеться за рахунок скорочення чисельності територіальних органів податкового напрямку», - наголошується в повідомленні.

Крім того, Кабмін схвалив створення комісії з реорганізації ДФС, і затвердив її головою виконувача обов`язків голови Фіскальної служби Олександра Власова.

Зокрема, уряд доручив голові комісії затвердити її персональний склад і здійснити інші реорганізаційні заходи і в тримісячний термін поінформувати Кабмін про результати.

У ході засідання уряду міністр фінансів Оксана Маркарова зазначила, що держава має ресурси для збільшення чисельності співробітників митної служби у разі потреби.

«Коли конкурс розблокується і ми почнемо створювати сильну митницю, то вона матиме достатню кількість, і ми збільшимо її - у нас є для цього ресурси, та достатнє зарплатне забезпечення митників, які будуть чесно виконувати свої функції» - зазначила Маркарова.