Кабмін і Фонд держмайна змінили керівника "Центренерго" та оновили весь склад дирекції

Все про економіку та фінанси

Кабмін погодив призначення Юрія Власенка в.о. гендиректора "Центренерго", пише "БізнесЦензор" з посиланнямм на відповідне розпорядження уряду №150-р від 26 лютого.

"Погодитися з пропозицією Фонду державного майна України про призначення Власенка Юрія Петровича виконуючим обов`язки генерального директора публічного акціонерного товариства "Центренерго", - сказано в документі.

Власенко в 2005-2011 роках очолював державне "Черкасиобленерго", в 2011-2014 роках був членом Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики. Після 2014 року був помічником нардепа минулого скликання Олександра Домбровського. Із 2018 року входив до складу правління ПАТ "Донбасенерго".

Відразу ж після публікації розпорядження Кабміну Фонд держмайна призначив Власенка в.о. гендиректора "Центренерго".

Крім того, Фонд держмайна констатує, що повністю оновив склад дирекції ПАТ «Центренерго», призначивши 8 топ-менеджерів компанії на чолі з в.о. генерального директора Юрієм Власенко.

До складу дирекції увійшли Сергій Шульга (фінансовий директор), Олена Волошина (директор з економіки), Олексій Кураков (комерційний директор), Віталій Довгаль (директор з паливного забезпечення), Володимир Галущак (директор з енерготрейдингу), Віктор Спичка (директор з матеріально-технічного забезпечення та інвестпроєктів), а також Дмитро Момонов (директор з правових питань та корпоративного управління).

Нагадаємо, в кінці травня 2020 року Фонд держмайна після трьох місяців невдалих спроб призначив в.о. гендиректора "Центренерго" Олександра Корчинського, який замінив в.о. генерального директора ПАТ "Центренерго" Володимира Потапенка (І.Коломойський заявляв, що консультує його). Потапенко лишився працювати в правлінні держкомпанії, а енергокомпанія продовжила укладати прямі договори на поставку енергоспоживання з підприємствами групи "Приват".

P.S.

Глава Фонду держмайна Дмитро Сенниченко під час прес-конференції заявив, що кінцевою метою зміни керівництва "Центренерго" є приватизація підприємства.

"Перший етап - формування холдингу разом із вибраними перспективними шахтами, щоб Центренерго могло забезпечувати себе вугіллям. Другий етап - приватизація. Тому ми сьогодні замінили менеджмент", - сказав Сенниченко.

Він зазначив, що у понеділок почнеться конкурс на постійного керівника підприємства. "Ми запустили конкурс на пошук незалежних директорів, членів наглядової ради, щоб забезпечити якісне корпоративне управління", - зазначив голова приватизаційного відомства.

За його словами, Олександр Корчинський, який був у статусі виконуючого обов`язки генерального директора ПАТ "Центренерго" з 29 травня 2020 р., домігся позитивних зрушень у компанії, проте цього недостатньо.

"Компанія в 2019 році завершила фінансовий рік зі збитком 2,2 млрд гривень. За 2020 рік - фінансовий результат ми очікуємо, зараз підбиваються точні результати, позитивний від 50 до 100 млн грн", - зазначив Д. Сенниченко.

Вертикально інтегрована компанія, яка буде створена на базі "Центренерго", матиме у своєму складі лише найкращі державні шахти, заявив заступник голови ФДМУ Денис Кудін під час прес-конференції.

"Уряд 5 жовтня затвердив принципове рішення створити вертикально інтегровану компанію на базі "Центренерго" і приєднати до "Центренерго" найбільш перспективні державні шахти. Це правильне рішення, оскільки серед трьох компаній на ринку (ДТЕК, "Донбасенерго", "Центренерго" - ред.) дві є вертикально інтегрованими, а третя має лише генерацію і не має сировинної бази. Це ставить "Центренерго" у завідомо невигідне становище", - сказав Кудін.

За його словами, перелік шахт, які увійдуть до складу вертикально-інтегрованої компанії, буде визначений до кінця березня. "На сьогоднішній день створена комісія, яку очолює представник Міненерго, яка здійснює аналіз усіх 33 держшахт. Наприкінці березня комісія закінчує роботу і надасть перелік перспективних шахт", - зазначив заступник голови ФДМУ.

Він додав, що саме вертикально інтегрована компанія стане об`єктом приватизації, а не "Центренерго" у його нинішньому стані. "Ми розраховуємо, що це відбудеться до кінця цього року", - підкреслив Кудін.