Кабмін затвердив проект бюджету на 2021 рік, ВР планує його розглянути в п`ятницю

Все про економіку та фінанси

Представник Кабміну у Верховній Раді, нардеп Василь Мокан повідомив, що сьогодні зранку Кабмін на позачерговому засіданні затвердив проект держбюджету на 2021 рік.

“Ухвалення проєкту бюджету урядом відбулося згідно із графіком бюджетного процесу - до 15 вересня документ має бути переданий на розгляд Верховної Ради”, - уточнив В. Мокан.

За даними В. Мокана, також уряд схвалив законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень".

“В ньому, зокрема, йдеться про необхідність заходів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень та зниження податкового боргу, а також стимулювання економічної активності суб`єктів господарювання в умовах триваючих карантинних обмежень.

Також Кабмін ухвалив проєкт закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" щодо врегулювання низки питань, пов`язаних із підготовкою проєкту закону про Державний бюджет України на 2021-й рік”, - уточнив представник уряду в парламенті.

Глава Верховної Ради Дмитро Разумков під час погоджувальної ради повідомив, що парламент планує в п`ятницю розглянути проект держкошторису на наступний рік.

P.S.

Згодом голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп з фракції "Слуга народу "Данило Гетманцев заявив, що ВР повинна проголосувати за держбюджет-2021 в першому читанні до 20 жовтня, а до 1 грудня документ повинен бути прийнятий, пише "Інтерфакс-Україна".

"Я б не чекав бюджетної ночі, особливо у вересні. Те, що ми будемо розглядати на цьому тижні - ці внесення бюджету до Верховної Ради - ми його навіть не голосуємо. Перше читання буде до 20 жовтня. До 1 жовтня депутати повинні внести поправки і пропозиції до проекту бюджету збалансований, бюджетний комітет їх аналізує, і тільки до 20 жовтня ми його голосуємо в першому читанні, у другому читанні - до 20 листопада, до 1 грудня бюджет повинен бути прийнятий - це норми бюджетного кодексу. Давайте не забігати наперед, на цьому тижні нічого карколомного не буде", - сказав Гетманцев журналістам перед засіданням фракції "Слуга народу" ввечері в понеділок.