Кабмін затвердив меморандум про зниження "зеленого" тарифу для СЕС на 15%, а ВЕС - на 7,5%

Все про економіку та фінанси

Кабмін схвалив меморандум про зниження тарифу для сонячних і вітряних електростанцій. Відповідне рішення з одноденним доопрацюванням уряд ухвалив на засіданні в середу, пише "БізнесЦензор".

В.о. міністра енергетики Ольга Буславець зауважила що в проекті меморандуму передбачається зниження виплат по "зеленому" тарифу на 15% для сонячних електростанцій і 7,5% для вітряної енергетики.

"Щодо посилення відповідальності за небаланси, зупинку нового будівництва "сонця" вже з 1 липня цього року, я сподіваюся, ми найближчим часом внесемо до парламенту відповідний законопроект і це відбудеться з 1 липня", - додала О. Буславець.

Прем`єр Денис Шмигаль заявив, що з 1 липня при будівництві сонячних електростанцій виплати по "зеленому" тарифу будуть визначатися на аукціонах.

"Ціна такої виробленої електрики буде визначаться на аукціонах, це не буде фіксований високий тариф. Це теж важливі моменти. Всі вони в меморандумі відображені", - сказав Д. Шмигаль.

За словами О. Буславець, меморандум передбачає реструктуризацію "зеленого" тарифу без пролонгації терміну виплат, пише "Енергореформа".

"Завдяки цьому меморандуму і добровільні згоді, яка буде підготовлена і досягнута, ми зможемо знизити навантаження на ринок майже на 7 млрд (грн) в рік і в цілому на весь період підтримки до 2030 року зменшити навантаження більш ніж на EUR2 млрд", - сказала глава Міненерго.

Як повідомлялося, "Гарантований покупець" повністю розрахувався з виробниками електроенергії за "зеленим" тарифом лише за січень і лютий, розрахунки за березень-травень 2020 року коливалися в межах 5-11% нарахованих сум.

За даними НКРЕКП, дефіцит коштів єдиного покупця "зеленої" електроенергії - держпідприємства "Гарантований покупець" - в 2020 році може сягнути 32 млрд грн.

У лютому "Гарантований покупець" прогнозував дефіцит коштів на виплати за "зеленим тарифом" виробникам електроенергії з відновлюваних джерел (ВДЕ) в 2020 році в розмірі 24-31 млрд грн.

Міненерго тоді ж прогнозувало на 2020 рік дефіцит держпідприємства "Гарантований покупець" для виплат по "зеленому тарифу" в розмірі 19 млрд грн.

Станом на початок травня держпідприємство оцінювало борг перед виробниками з поновлюваних джерел (ВДЕ) на понад 12 млрд грн.

"Гарантований покупець" також повинен 4,8 млрд грн "Енергоатому" і 166 млн грн - "Укргідроенерго". При цьому борг "Укренерго" перед "Гарантованим покупцем" перевищив 17,1 млрд грн.