Кабмін запровадив карантин вихідного дня

Все про економіку та фінанси

В Україні запровадили карантин вихідного дня. Відповідне рішення Кабінет Міністрів ухвалив на своєму засіданні 11 листопада, констатує "Радіо Свобода".

Карантин діятиме впродовж шести вихідних днів – 14, 15, 21, 22, 28 та 29 листопада (разом з тим, низка ЗМІ пишуть з посиланням на свої джерела, що цей карантинний режим може продовжений і на грудень).

«Якщо нічого не робити, то вже 10-15 грудня медична система не буде мати змоги приймати жодну людину», – сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що карантин вихідного дня буде діяти з 00:00 суботи до 00:00 понеділка. На всій території України будуть запроваджені наступні обмеження:

- забороняється приймати відвідувачів суб’єктам господарювання, які проводять діяльність у сфері громадського харчування – барів, ресторанів, кафе тощо (можлива буде торгівля "на виніс");

- забороняється приймати відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, інших закладах розважальної діяльності;

- забороняється приймати відвідувачів суб’єктам господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення (водночас дозволено працювати магазинам і закладам, не менш як 60% торговельної площі яких призначені для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами, медичними виробами, ветеринарними препаратами, кормами).

- не будуть працювати заклади культури, які проводять культурно-масові заходи, окрім роботи суб’єктів господарювання, які пов’язані з виробництвом аудіовізуальних творів;

- буде заборонена діяльність спортивних залів, фітнес-центрів і басейнів.

Водночас свою діяльність будуть продовжувати заклади, які надають фінансові послуги, оператори поштового зв’язку, установи медичної та ветеринарної практик, автозаправки без зон харчування, підприємства, які надають послуги з технічного обслуговування те ремонту транспортних засобів. 

Міністр інфраструктури Владислав Криклій розповів, як працюватиме пасажирський транспорт в Україні в умовах загальнодержавного карантину та карантину вихідного дня: 

“Автотранспорт, у тому числі маршрутні таксі, тролейбуси, трамваї та залізниця перевозитимуть пасажирів у кількості місць для сидіння. Це стосується міського, приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення. Внутрішні авіаперевезення здійснюватимуться без обмежень. А під час авіаподорожей за кордон перевіряйте умови в`їзду/виїзду, встановлені для українських громадян країною, куди прямує пасажир”, - зауважив глава Мінінфраструктури.

Він уточнив, що на час карантину вихідного дня робота громадського транспорту не зупинятиметься.

Як додає DW, Кабмін також ухвалив рішення, що на всій території України, незалежно від рівня захворюваності в кожному окремому регіоні, в усі дні тижня запроваджується заборона на проведення масових культурних, концертних, спортивних та інших заходів, розрахованих на більш ніж 20 відвідувачів, на роботу музеїв, спортивних і фітнес-залів, що не можуть забезпечити дистанціювання з розрахунку 1 відвідувач на 20 квадратних метрів, на проведення заходів з організації дозвілля розважальними закладами й закладами громадського харчування.

Кінотеатри і театри не можуть приймати відвідувачів у кількості, що перевищує 50 відсотків глядацьких місць, а автомобільний та залізничний транспорт - перевозити пасажирів у кількості, що перевищує кількість передбачених у них сидячих місць. Навчальні заклади можуть працювати в разі знаходження в одному приміщенні не більше 20 осіб, а заклади позашкільної, дошкільної, мистецтвознавчої освіти - якщо на самоізоляції перебувають не більше 50 відсотків учнів і співробітників. При цьому можна проводити спортивні заходи, включені до календарного плану, без глядачів і зі щоденним контролем стану здоров`я учасників.

За словами прем`єра Дениса Шмигаля, повною мірою відновляться та розширяться наступні програми підтримки бізнесу:

- компенсація частини зарплат робітників у зв’язку з простоєм;

- програма портфельних гарантій, яка має запрацювати найближчим часом (до 80% кредиту буде покриватися державою);

- можливість застосування механізму визнання «карантину вихідного дня» форс-мажорною обставиною, що ми зараз обговорюємо з Торговельно-промисловою палатою;

- продовження реалізації програми доступних кредитів «5-7-9», яка дає змогу отримати кредитні канікули для бізнесу (мова йде про рефінансування існуючих позик фактично під 0%).

Кабмін ухвалив рішення про виділення додаткових 895 млн грн на забезпечення киснем ліжкового фонду в лікарнях.