Кабмін ввів режим надзвичайної ситуації в Києві та ще кількох областях, на черзі - інші регіони

Все про економіку та фінанси

20 березня Кабмін прийняв рішення про встановлення режиму надзвичайної ситуації в Києві, а також Дніпропетровській та Івано-Франківській областях. Рішення прийняте для запобігання поширенню в цих регіонах гострої респіраторної хвороби COVID-19, наголошується в заяві уряду.

“Рішення прийняте для убезпечення населення від коронавірусної інфекції. Уряд докладає максимум зусиль, щоб не допустити масових випадків зараження. При цьому здійснюються всі необхідні заходи для того, щоб лікарні були готові на реагування випадків коронавірусної інфекції, лікарі та медичний персонал мали необхідні засоби індивідуального захисту та обладнання. Слід пам`ятати, що зараз одним з найдієвіших засобів боротьби є самоізоляція. Тому закликаю всіх дотримуватись правил карантину”, - підкреслив прем`єр-міністр Денис Шмигаль.

Раніше режим надзвичайної ситуації був запроваджений у Київській, Чернівецькій та Житомирській.

20 березня Д. Шмигаль в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” висловив думку, що режим надзвичайної ситуації потрібно буде оголошувати в інших регіонах, крім тих, де він уже введений, пише “Українська правда”.

Пряма мова: "Ми сьогодні прийняли рішення про введення режиму надзвичайної ситуації ще в трьох регіонах України. Загалом, у 6 вже запроваджено. Очевидно, завтра прийдеться запровадити ще. Тому що сьогодні і Львів, і Харків долучились, на жаль, до сумної статистики".

20 березня у Львові та Харкові підтвердили перший випадок захворювання COVID-19.

Станом на вечір 20 березня в Україні зареєстровано 41 випадок захворювання на Covid-19, троє з них – летальні.

В Україні із 12 березня до 3 квітня  запроваджено карантин. Міста стали закривати усі заклади, крім маркетів і аптек. Кордон для іноземців закрито, міжміське автобусне й залізничне сполучення з 18 березня призупинено. 17 березня о 23:00 припинили рух метрополітену у Києві, в інших містах метро теж не працює.

Згідно зі статею 2 Кодексу цивільного захисту, надзвичайна ситуація - обстановка на окремій території чи суб’єкті господарювання на ній або водному об’єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, спричинена катастрофою, аварією, пожежею, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією, що призвела (може призвести) до виникнення загрози життю або здоров’ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завдання значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об’єкті, провадження на ній господарської діяльності.