Кабмін встановив гарантовану ціну на газ для населення в січні-квітні 2020 року

Все про економіку та фінанси

Кабмін заявив, що встановив запобіжник, який “захистить людей від коливань ціни на газ взимку в умовах потенційної відсутності транспортування газу українською ГТС” (цитата).

Як зазначається, для цього розроблено програму «Гарантована ціна на газ». Для учасників програми уряд зобов`язав НАК «Нафтогаз України» зафіксувати ціну на газ на період опалювального сезону. Вказана ціна буде на 7% менша, ніж у попередньому році.

«Уряд захищає людей під час опалювального сезону. Ми забезпечили стабільність на ринку природного газу в умовах потенційної відсутності транспортування газу українською газотранспортною системою. Щоб це не вплинуло негативно на ціну газу для споживачів, ми запроваджуємо можливість зафіксувати майбутню ціну через інструмент «контракт на майбутнє». Подібна практика поширена у світі, але тільки споживач обирає, скористатися пропозицією чи ні», – зауважив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

За умовами програми, кожен споживач України з 1 січня 2020 року (громадяни та підприємства теплокомуненерго) до 1 травня 2020 року автоматично стають учасниками програми. Відпускна ціна газу від НАК «Нафтогаз України» для них становитиме 6,96 грн за кубометр з ПДВ (без тарифів на транспортування до домогосподарства). “Це рекордно низька ціна для опалювального сезону за останні два роки”, - зауважує Кабмін.

В усіх без винятку споживачів є вибір: залишитися в програмі, чи вийти з неї і відмовитися від гарантованої ціни до 20 грудня поточного року. У разі виходу з програми «Гарантована ціна на газ» споживач буде оплачувати газ за діючою місячною ціною, що складеться на ринку. Рішення приймає кожен споживач індивідуально, зауважує Кабмін.

P.S.

Олексій Гончарук у своєму телеграм-каналі уточнив, що "ціна на газ в платіжках буде на рівні 8 гривень за кубометр протягом всього опалювального періоду", пише УНІАН.