Кабмін схвалив проект бюджету на 2021 рік на 2-е читання у ВР: дефіцит зменшено до 5,5% ВВП

Все про економіку та фінанси

Кабінет Міністрів схвалив доопрацьований проект держбюджету-2021 до другого читання та направив на розгляд парламенту, повідомляє Міністерство фінансів.

«Ми ґрунтовно опрацювали всі правки та пропозиції народних депутатів, викладені у постанові Верховної Ради про схвалення Бюджетних висновків, якими було передбачено внесення низки змін до проекту бюджету на 2021 рік до другого читання», – зазначив міністр фінансів Сергій Марченко під час представлення документу на позачерговому засіданні уряду.

Як зазначається, в основу Бюджетних висновків увійшли 2 451 пропозиції парламентарів, що по суті, складає орієнтовно ще один такий бюджет. "Мінфіном враховано більшість з наданих депутатами пропозицій, виходячи з пріоритетності видатків, наявних можливостей ресурсної частини бюджету і стану національної економіки", - кажуть у міністерстві.

«Для нас принциповим було те, щоб всі видатки були підтверджені реальними доходами. Тут немає місця надутим або прихованим доходам. У процесі доопрацювання ми проводили консультації з МВФ щодо формування спільного бачення основних бюджетних показників в рамках програми партнерства України і МВФ – рамки доходів, видатків і дефіциту. В цілому, параметри бюджету-2021 збігаються з оцінками фахівців Фонду, що було важливим для продовження успішної співпраці між Україною та МВФ», – повідомив Сергій Марченко.

Як констатує Мінфін, у проекті бюджету, опрацьованого Мінфіном до другого читання, знайдено можливість зменшити дефіцит сектору загального державного управління по відношенню до ВВП з 5,8% до 5,24%, і дефіциту державного бюджету з 6% до 5,5% (у бюджеті 2020 року закладалося 7,5%). Разом з тим, в середньостроковій перспективі планується поступове зниження дефіциту бюджету.

Доходи проекту держбюджету на 2021 рік збільшились на 21 млрд грн і передбачені у сумі 1 трлн 92 млрд грн. Видатки проекту держбюджету на 2021 рік передбачено у сумі 1 трлн 328 млрд грн. Скорочення по загальному фонду склало 12,8 млрд грн. Це дозволило зменшити рівень дефіциту на 23,7 млрд грн.

"Водночас, цих коштів достатньо для фінансування всіх пріоритетних потреб держави. Це соціально-економічний розвиток територій, соціальний захист, охорона здоров’я, освіта, наука, культура, спорт, розвиток інфраструктури, підтримка військової сфери, агросектору, екології, інвестиційних проектів та інші пріоритетні напрями", - кажуть у Мінфіні.