Уряд ще пом`якшив умови кредитної програми "5-7-9%"

Все про економіку та фінанси

Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку надання державної підтримки мікропідприємництва та малого підприємництва», повідомляє Мінекономіки.

Як зазначається, зокрема, вирішено:

- пом’якшити вимоги до обов’язкової прибутковості діючого бізнесу в попередньому податковому періоді;

- зняти обмеження щодо напрямків використання коштів, отриманих суб’єктами підприємництва для фінансування оборотного капіталу;

- зняти обмеження щодо максимальної суми кредиту в рамках програми, залишивши обмеження лише по розміру держдопомоги;

- привести формулу розрахунку базової процентної ставки у відповідність з рівнем операційних витрат банків, який дозволяє їм забезпечувати виконання програми «Доступні кредити «5-7-9%».

Як підкреслюється, мікро- та малий бізнес зможе звернутися за отриманням кредитів за новими правилами одразу після внесення Радою Фонду розвитку підприємництва відповідних змін до Програми «Доступні кредити 5-7-9» та оновлення угод з уповноваженими банками.

Нагадаємо, Фонд розвитку підприємництва уклав угоди про співробітництво вже з 16-ма банками: Укргазбанк, Укрексімбанк, Приватбанк, Ощадбанк, Львів, ПУМБ, Альянс, Кредобанк, Восток, Райффайзен Банк Аваль, таскомбанк, Альфа-Банк, Глобус, Мегабанк, Полікомбанк, Креді Агріколь.

На 15 червня цього року в рамках Програми «Доступні кредити 5-7-9%» вже укладено 639 кредитні договори на загальну суму 404,8 млн гривень.