Кабмін пропонує ВР скасувати повну держгарантію депозитів фізосіб в Ощадбанку

Все про економіку та фінанси

11 грудня Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроект №2571 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань функціонування банківської системи”.

Офіційний текст документу поки що не оприлюднений. Водночас у версії цього законопроекту, опублікованій “Економічною правдою”, серед іншого передбачено скасування наразі чинної повної державної гарантії на всю суму вкладів фізосіб в Ощадбанку (й відповідно цей держбанк має стати учасником Фонду гарантування, як і решта банківських установ, які працюють на ринку та вклади фізосіб у яких гарантуються Фондом в розмірі 200 тис грн).

У минулі роки доцільність такого кроку мотивувалася, з одного боку, потребою вирівнювання умов роботи на банківському ринку (крім Ощадбанку, більше в жодної з фінустанов - у т.ч. інших держбанків - немає згаданої преференції), а з іншого боку - створення умов для часткової приватизації Ощадбанку (через можливість входження міжнародної фінансової організації в його капітал й набуття у власність цією міжнародною фінансовою організацією 20% акцій Ощадбанку).