Кабмін припинив повноваження Мітюкова як члена наглядової ради Ощадбанку

Все про економіку та фінанси

20 травня Кабмін своїм розпорядженням №556-р вирішив припинити повноваження Ігоря Мітюкова як члена правління Ощадбанку.

Нагадаємо, в березні НБУ відмовився погодити кандидатуру І. Мітюкова на посаду члена наглядової ради Ощадбанку.

Своє рішення регулятор мотивував "невідповідністю Ігоря Мітюкова вимогам щодо незалежності, встановленим частиною 13 статті 7 Закону «Про банки і банківську діяльність»".

"Йдеться, зокрема, про обіймання ним посади члена наглядової ради ПАТ “Національний депозитарій України”, у якому Ощадбанк володіє істотною участю", - зауважив тоді Нацбанк.

Разом з тим, НБУ додав, що за інформацією Міністерства фінансів очікується внесення змін до Закону “Про банки і банківську діяльність”. Унаслідок цих змін особам, які обіймають або упродовж останніх п’яти років обіймали посаду незалежного члена наглядової ради в компанії, у якій державний банк має істотну участь, буде дозволено обіймати посаду незалежного члена наглядової ради цього державного банку.

"У разі внесення таких змін до закону та за відповідної ініціативи Кабінету Міністрів України Національний банк готовий повторно розглянути питання щодо погодження пана Мітюкова на посаду члена наглядової ради Ощадбанку", - констатував НБУ.

Нагадаємо, 27 грудня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення припинити повноваження члена наглядової ради Укрексімбанку Стівена Фішера.

Довідково

Після проведення реформи корпоративного управління в державних банках у 2018 році наглядові ради цих банків мають складатись з дев’яти осіб, шість з яких є незалежними директорами, один є представником за квотою Президента, один – від Кабінету Міністрів та один від Верховної Ради.

Для визначення претендентів на посади незалежних членів наглядової ради державного банку Кабінет Міністрів України утворює конкурсну комісію, до складу якої входять один представник від Президента України, три – від Кабінету Міністрів України та один – від профільного Комітету Верховної Ради України, до відання якого належать питання банківської діяльності.

Вимоги до членів конкурсної комісії визначає Кабінет Міністрів. Претенденти на посади незалежних членів наглядової ради державного банку визначаються через конкурсний відбір.

Члени наглядових рад мають також бути погоджені Нацбанком. У разі непогодження кандидатури члена наглядової ради Національний банк має право вимагати зміни кандидатури відповідно до Закону "Про банки та банківську діяльність".