Кабмін підписав меморандум про зниження "зеленого" тарифу з двома асоціаціями

Все про економіку та фінанси

Кабмін повідомив, що 10 червня прем`єр Денис Шмигаль, в.о. міністра енергетики Ольга Буславець, представники Європейсько-українського енергетичного агентства та Української вітроенергетичної асоціації підписав «Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики».

Документ передбачає, що виробники ВДЕ приймають умови добровільної реструктуризації «зелених» тарифів, що передбачає їх зменшення.

Зокрема, для усіх об’єктів електроенергетики, що виробляють сонячну енергію передбачається зменшення тарифів на 15%, для об’єктів, що виробляють електроенергію з енергії вітру – на 7,5%.

Зі свого боку українська влада бере зобов’язання вживати усіх заходів для забезпечення своєчасної поточної оплати ДП «Гарантований покупець» та погашенню наявної заборгованості перед виробникам ВДЕ, які прийняли умови реструктуризації.

Також влада бере зобов’язання визначити і затвердити річні квоти підтримки «зеленої» енергетики та забезпечує проведення аукціонів з розподілу таких квот.

Крім того, відповідно до Меморандуму, посилюється відповідальність виробників ВДЕ за незбалансоване виробництво електроенергії. Також виробники ВДЕ приймають умови обмеження строків введення в експлуатацію нових об’єктів за «зеленим» тарифом. Із 1 серпня поточного року, нові сонячні електростанції потужністю понад 1 МВт зможуть бути введені в експлуатацію з отриманням державної підтримки тільки шляхом участі в аукціонах.

«Ми за те, щоб будувалась зелена енергетика і з часом така енергія була найбільше розповсюджена, як найбільш чиста. Але нам важливо, скільки вона буде коштувати. Якщо ціна електроенергії, що буде вироблятися на нових СЕС, буде визначатися уже на аукціонах, не буде високого тарифу», - зауважив Денис Шмигаль, висловивши впевненість, що до перших двох асоціацій «зеленої» енергетики приєднаються й інші інвестори та виробники. 

Згодом він у контексті переговорів з інвесторами сфери ВДЕ додав, що "ми насправді не домовилися остаточно". "Ми почали підписання меморандуму. Дві з трьох асоціацій найбільших іноземних та українських інвесторів підписали документ з умовами. Одна з асоціацій проводить внутрішні консультації, щоб прийняти рішення: долучалися чи не долучатися", - сказав Д. Шмигаль.

За його словами, ці асоціації об`єднують 90% інвесторів сфери ВДЕ.

"Процес болючий для держави, складний для цього бізнесу. Але домовленості були досягнуті з розумінням того, що ми перебуваємо в одному човні. Сьогодні бізнес і держава не зацікавлені ані у дестабілізації, ані у судових позовах... Меморандум стане основою для законопроєкту, який має пройти голосування у Верховній Раді. Домовленість – це добра воля бізнесу, але це має бути реалізовано у парламенті у вигляді законопроєкту", - наголосив Д. Шмигаль.