Кабмін очікує від НБУ в 2021 році платежі в держбюджет на суму не менше 33 млрд грн

Все про економіку та фінанси

В урядовому проекті держбюджету на 2021 рік передбачено перерахування Нацбанком у держказну коштів на суму не менше 33 млрд грн після підтвердження зовнішнім аудитом та затвердження Радою Нацбанку річної фінансової звітності (за 2020 рік) та формування Нацбанком резервів у порядку та розмірах, визначених законом “Про Національний банк України”.

Як зазначається, відповідні кошти мають бути перераховані Нацбанком до держбюджету відповідно до графіка, встановленого Міністерством фінансів.

Нагадаємо, в держбюджеті на 2020 рік було закладено сплату Нацбанком не менше 42,7 млрд грн.

01.04.2020 НБУ перерахував до держбюджету 42,7 млрд грн – усю суму частини прибутку до розподілу, що визначена для перерахування до держбюджету за результатами 2019 року.

За даними НБУ, його консолідований прибуток за перше півріччя 2020 року становив майже 80 млрд грн проти прибутку у 6,4 млрд грн, що був отриманий за аналогічний період попереднього року. Як пояснював Нацбанк, найбільший вплив на суму прибутку спричинили результати переоцінки фінансових інструментів на понад 76 млрд грн та процентні доходи у розмірі понад 15 млрд грн.

Водночас НБУ наголошував, що консолідований прибуток – це не прибуток до перерахування у державний бюджет.

“Зобов’язання з перерахування Національним банком прибутку до розподілу до Державного бюджету 2021 року буде сформоване за підсумками всього 2020 року та оприлюднене навесні 2021 року", - підкреслював НБУ.