Кабмін обмежить ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за куб, - Шмигаль

Все про економіку та фінанси

Кабмін введе державне регулювання цін на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр, повідомив під час засідання уряду прем`єр-міністр Денис Шмигаль, пише "БізнесЦензор".

"У зв`язку з пандемією СOVID-19, введенням в Україні карантинних обмежень, різким і непомірним для українців під час карантину зростанням біржових цін на газ в останні тижні, пропонується ввести в Україні для всіх побутових споживачів державне регулювання ціни на газ на період карантинних обмежень або до кінця опалювального сезону. Запропонована ціна, яка буде встановлена, - 6,99 гривень за метр кубічний для всіх побутових споживачів ", - сказав Шмигаль.

Прем`єр зазначив, що це найнижча ціна на українській біржі, в той час коли ряд компаній продає газ для споживачів по 10 і більше грн для кубометр.

Шмигаль додав, що без введення обмежень, в лютому ціни на газ для населення можуть перевищити 12 грн за кубометр.

Він доручив підготувати проект відповідної постанови Кабміну.

Нагадаємо, мінімальна ціна газу для населення з січня зросла до 6,99 грн за кубометр (з ПДВ), тоді як в грудні вона становила 5,95 грн. Максимальна ціна досягла 10,8 грн за куб. м, в порівнянні з максимальною ціною в 9,05 грн в грудні.