Кабмін доручив Мінфіну створити нову держкомпанію для запуску пільгової іпотеки

Все про економіку та фінанси

Кабмін своєю постановою №1115 від 16.11.2020 доручив Міністерству фінансів створити ПрАТ "Українська фінансова житлова компанія" для впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян житлом та рефінансування іпотечних кредитів, пише "БізнесЦензор".

Зазначена компанія повинна також надавати послуги фінансового лізингу по об`єктах нерухомості, видачі кредитів фінустановам для фінансування іпотеки фізичним особам.

Постановою також затверджено Порядок використання коштів державного бюджету, передбачених для поповнення статутного капіталу цього акціонерного товариства. 

Нагадаємо, на початку вересня Верховна Рада внесла зміни в закон "Про державний бюджет на 2020 рік", якими Мінфіну надано право здійснювати за рішенням Кабміну додатковий випуск облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) для докапіталізації акціонерного товариства, 100% акцій якого належать державі в особі Мінфіну і яке створено з метою впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом.

За словами міністра фінансів Сергія Марченка, в рамках цих механізмів Кабінет Міністрів готує дві програми пільгової іпотеки зі ставками від 5% до 7% річних на термін від 60 до 240 місяців. При цьому перший внесок повинен становити не менше 20%, а площа житла, що купується за такою програмою, не повинна перевищувати 52 кв. м на людину.

За словами Марченка, на першому етапі передбачається надати 12,5 тис. іпотечних кредитів і придбати 18,8 тис. квартир в фінансовий лізинг.