"JTI Україна" планує сплатити штраф АМКУ на 920 млн грн і далі судитися

Все про економіку та фінанси

Тютюновий виробник "JTI Україна" заявив, що 13 серпня Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити позов компанії, в якому оскаржувався штраф Антимонопольного комітету на 923 млн грн, пише "Бізнес-Цензор".

"JTI Україна" не згодна з рішенням Господарського суду Києва і буде оскаржувати його в Північному апеляційний господарський суд. У той же час компанія сплатить штрафи, встановлені Антимонопольним комітетом України, щоб уникнути нарахування пені за їх несплату (близько 14 млн грн в день) ", - сказано в повідомленні.

Згідно з рішенням АМКУ, "JTI Україна" повинна сплатити 923 млн грн штрафу, з яких ПАТ "Джей Ті Інтернешнл Україна" - 434 млн грн і ПрАТ "Джей Ті Інтернешнл Компані Україна" - 489 млн грн.

Раніше такі ж спори в суді першої інстанції програли дочірні структури Philip Morris та Imperial Tobacco, які виплатили штрафи в розмірі 1,18 млрд грн і 460 млн грн відповідно, проте продовжать оскаржувати рішення АМКУ.

Не домоглася в суді скасування штрафу на 448 млн грн і "дочка" British American Tobacco.

Нагадаємо, в жовтні 2019 року АМКУ оштрафував на 6,5 млрд грн чотирьох найбільших виробників тютюнових виробів і "Тедіс Україна". У т.ч. "Тедіс Україна" було оштрафовано на 3,4 млрд грн.

АМКУ вирішив, що монополія "Тедіс Україна" на ринку дистрибуції протиправно виникла в результаті узгоджених дій цієї компанії і тютюнових компаній-виробників, і наклав вказані штрафи.

У серпні 2020 року повідомлялося, що Кабмін створює національного оператора на ринку тютюнових виробів. Критеріям його відбору фактично відповідає тільки ТОВ «Тедіс Україна».