JP Morgan: ВВП Китаю в І кварталі може впасти на 40%

Все про економіку та фінанси

Долар підскочив, а більшість інших активів впали в четвер, оскільки екстрені заходи центробанків в Європі, США і Австралії не змогли зупинити свіжу хвилю панічних розпродажів, пише Reuters.

"Покупців немає, ліквідності небагато, і всі просто виходять", - сказав Кріс Вестон з брокерської компанії Pepperstone в Мельбурні. Акції, облігації, золото і сировина впали на тлі спроб світу стримати коронавірус, а інвестори і компанії звернулися до готівки.

Ф`ючерси на акції США наближалися до межі падіння, але потім відновилися в ході волатильних торгів.

Австралійський долар опустився на 4% до мінімуму більш ніж за 17 років.

Майже на кожному фондовому ринку Азії був зафіксований спад, а в Сеулі, Джакарті та Манілі торги автоматично припинялися.

Індекс азійсько-тихоокеанських акцій MSCI за винятком Японії впав на 5% до чотирирічного мінімуму, втрати очолили Південна Корея і Гонконг.

Дохідність 10-річних держоблігацій Австралії, Нової Зеландії, Малайзії, Кореї, Сінгапуру і Таїланду зросли в міру падіння цін. Золото дешевшало на 1%.

Індекс Nikkei втратив близько 1%, австралійські акції - близько 3%, південнокорейський KOSPI - 8%, а гонконгський Hang Seng - 5%.

Тим часом, спалах вірусу посилюється. Італія в середу повідомила про максимальне зростання кількості смертей від коронавіруса за добу з моменту початку спалаху в Китаї в кінці 2019 року.

Оскільки пандемія продовжує поширюватися за межами Китаю, все більше країн готується до гіршого сценарію, при якому спалах завершиться не раніше ніж до наступного року.

Економісти JP Morgan прогнозують, що економіка США скоротиться на 14% в наступному кварталі, а китайська економіка - більш ніж на 40% в поточному, що є одним з найстрашніших сигналів щодо масштабів наслідків епідемії (у січні-лютому промислове виробництво в Китаї впало на 13,5%, роздрібні продажі - на 20,5%; Goldman Sachs очікує падіння ВВП Китаю у І кварталі на 9%).

"Більше немає ніяких сумнівів в тому, що найтриваліше розширення економіки в історії завершиться в цьому кварталі, - йдеться в записці аналітиків банку. - Ключовим питанням в прогнозі зараз є визначення глибини і тривалості рецесії 2020 року".

Європейський центральний банк на екстреному засіданні в середу спробував стабілізувати ситуацію, оголосивши про нову програму купівлі облігацій на суму 750 млрд євро.

Федеральна резервна система США запустила третю за два дні програму екстреного кредитування для боротьби з наслідками вірусної кризи. Нова програма спрямована на підтримку функціонування пайових інвестиційних фондів грошового ринку обсягом в $3,8 трлн на випадок, якщо інвестори будуть швидко виводити кошти.

Резервний банк Австралії (РБА) вдруге за місяць знизив процентні ставки, приєднавшись до світових центробанків, які прийшли на допомогу економіці на тлі розширення наслідків пандемії коронавіруса.

Але, як і у випадку з попередніми масштабними заходами стимулювання, вже оголошеними центральними банками по всьому світу, ці кроки не змогли вгамувати паніку.

"Мова йде про вплив на попит і порушення глобального ланцюжка поставок... це безпосередньо не вирішує ключову проблему для ринків", - сказав Майкл Маккарті з CMC Markets у Сіднеї.

Долар відновив ралі щодо основних валют у четвер, оскільки висока волатильність на фінансових ринках і побоювання щодо ліквідності, викликані пандемією коронавируса, привели до втечі інвесторів в готівку.

Ціни на нафту зростають у четвер, відновлюючись після падіння, в той час як інвестори намагаються зрозуміти, наскільки ефективними будуть масштабні заходи стимулювання центробанків.

"Я б сказав, що наразі ринок не інвестиційний, - сказав Деніел Катбертсон з Value Point Asset Management в Сіднеї. - Поки ми не отримаємо стримування глобальних скорочень, ринок буде просто без напрямку".