В Івано-Франківській області вирішили ввести жорсткий карантин

Все про економіку та фінанси

Івано-Франківська обласна комісія ТЕБ та НС ввела карантинні обмеження "червоного" рівня з наступного тижня через близьку до критичної ситуацію з коронавірусом. Засідання комісії відбулося за участі головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка та міністра охорони здоров`я Максим Степанов (останній - відеозв`язком), пише Lb.ua.

"Ситуація щодо поширення коронавірусної хвороби залишається напруженою, а в Івано-Франківській області вона вже майже критична", - сказав Ляшко на початку засідання.

Він визнав, що область повністю виконала вимоги міністерства про перепрофілювання 50% ліжкового фонду під ковід. 80% з цих ліжок забезпечені киснем. Але через збільшення кількості госпіталізацій ліжок почало не вистачати. "Останні 10 днів спостерігається значне зростання кількості випадків коронавірусної хвороби, і що найбільше нас лякає - госпіталізацій", - сказав Ляшко.

Щоб сповільнити поширення коронавірусу, було прийнято рішення посилити карантин.

"Без додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів подолати або стримати це стрімке поширення коронавірусної хвороби неможливо", - сказав Ляшко.

Тому комісія заборонила закладам громадського харчування з 22 до 28 лютого приймати відвідувачів, можна працювати лише на виніс. Розважальні заклади, нічні клуби, кінотеатри, спортивні зали повинні на цей час повинні припинити роботу. Також з 22 до 28 лютого заборонено проведення культурних та релігійних заходів, а також очне навчання учнями 5-11 класів.

Прийнято рішення до 22 лютого організувати на базі Богородчанської ЦРЛ модульну лікарню на 250 ліжкомісць для надання стаціонарної допомоги хворим з СOVID-19. На базі Лисецької лікарні розгорнуть додатково 50 ліжкомісць, у інших закладах, які вже лікують хворих з коронавірус, – 150 місць.

До 18 лютого Верховинську та Заболотівську лікарні вносять до переліку медзакладів, які лікуватимуть хворих з коронавірусом – розгорнуть по 50 ліжок в кожній лікарні.

За пропозицією міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, голова ОДА Андрій Бойчук обіцяв розглянути питання щодо встановлення на в’їздах в область блокпостів, на яких проводитимуть температурний скринінг.

"“Вам треба звернутися до державної комісії з такою пропозицією. Вам треба фізично обмежити і контролювати в’їзд в область. Державна комісія може зібратися дуже терміново, щоби підтримати ваші пропозиції", – запевнив Чернишов, який, як і Степанов, взяв участь у засідання комісії в онлайн-режимі.

Нагадаємо, що з початку лютого Івано-Франківська область з великим відривом вийшла на перше місце за захворюваністю на ковід.

В останні дні там щодня реєструють 400-600 нових випадків коронавірусної хвороби - стільки ж, як на листопадовому піку.

P.S.

Голова парламентського комітету з питань здоров`я нації Михайло Радуцький повідомив, що в Івано-Франківській області розгорнуть мобільний госпіталь для хворих на коронавірус пацієнтів, оскільки більшість лікарень Івано-Франківської області, які мають приймати COVID-хворих, переповнені, пише РБК-Україна.

Рішення про розгортання мобільного госпіталю сьогодні ухвалила комісія з надзвичайних ситуацій Івано-Франківської області.

"За останню добу кількість хворих на коронавірус у регіоні збільшилась майже на 30%, за місяць - вчетверо. В багатьох населених пунктах заповненість лікарень, відведених під "ковідних" пацієнтів, складає понад 90%, в деяких медзакладах - 100%", - розповів нардеп.

За словами Радуцького, мобільний госпіталь буде розрахований на 250 місць. Його створять на базі Богородчанської лікарні.

"Комітет з питань здоров’я нації уважно слідкує за ситуацією в області та очікує від МОЗ аналізу причин, які призвели до критичного навантаження на медичну галузь регіону", - додав він.