Італія, Бельгія, Нідерланди, Німеччина: пандемія набирає обертів

Все про економіку та фінанси

В Італії та Австрії зафіксовано абсолютні рекорди щодо кількості виявлених заражень коронавірусом, повідомили в середу, 14 жовтня, тамтешні органи влади, констатує DW.

За даними італійської влади, протягом доби в країні виявлено 7332 нових випадки зараження SARS-CoV-2, що є найвищим показником від початку пандемії. Напередодні у цій країні був зафіксований приріст у 5,9 тисячі інфікованих. Загальне число інфікованих SARS-CoV-2 в Італії сягнуло 372 799.

В Австрії число нових випадків зараження коронавірусом також сягнуло рекордної позначки - 1346 людей. Більшість нових заражень припадає на столицю Відень.

Тим часом у Бельгії через збільшення кількості інфікованих коронавірусом не виключають перевантаження відділень інтенсивної терапії в лікарнях. Як повідомили у місцевій службі охорони здоров`я 14 жовтня, якщо приріст нових хворих матиме такі самі темпи, як нині, то вже в середині листопада відділення інтенсивної терапії досягнуть меж своїх можливостей.

За наведеними даними, минулого тижня у бельгійські лікарні поступали у середньому щодня 152 нових пацієнти з коронавірусом, що на 80 відсотків більше за попередній тиждень. Число щоденних смертельних випадків серед пацієнтів з COVID-19 зросло на 56 відсотків. Також зазначається, що число нових виявлених у країні випадків заражень подвоюється кожних сім днів.

За показником виявлення нових заражень COVID-19 Бельгія перебуває на другому місці після Чехії у ЄС.

Сусідні до Бельгії Нідерланди так само відчувають схожу проблему щодо загрози перевантаження відділень інтенсивної терапії в лікарнях. У парламенті країни вже наголосили, що нинішня ситуація в цьому плані значно гірша за ту, що спостерігалася під час першої хвилі пандемії. Так само законодавці Нідерландів вказують на те, що Амстердаму та Роттердаму слід закрити відділення невідкладної допомоги в лікарнях через те, що нині вони переповнені. Лікарні уже скасували сотні запланованих операцій та стаціонарних перебувань у них. Через збільшення у Нідерландах інфікувань протягом тижня до 252 на 100 тисяч населення, 13 жовтня там запроваджений частковий локдаун - уряд Нідерландів істотно посилив протиепідемічні заходи.

З аналогічною проблемою перевантеження відділень інтенсивної терапії у лікарнях можуть стикнутися й такі великі німецькі міста, як Берлін, Кельн та Гамбург, де ще до спалаху коронавірусу спостерігалися істотні проблеми з наявністю вільних місць у відділеннях інтенсивної терапії, розповіли експерти виданню "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Як додає "Європейська правда", Нідерланди з півночі середи запровадили частковий локдаун через зростання випадків коронавірусу. Так, закрилися заклади громадського харчування, однак вони все ще можуть працювати на винос. У закритих приміщеннях разом дозволено збиратися не більше ніж 30 особам. Крім того, вживання алкоголю або легких наркотиків в громадських місцях не допускається з 20.00 до 07.00.

Всі аматорські змагання будуть припинені, і прем`єр-міністр Рютте закликав усіх ретельно подумати про подорожі під час осінніх канікул. Проїзд в громадському транспорті повинен бути обмежений.

Також стало обов`язковим використання захисних масок у громадських місцях, зокрема і в школах.

За словами міністра охорони здоров’я, ці заходи, ймовірно, триватимуть близько чотирьох тижнів. Через два тижні Кабінет Міністрів вивчить стан справ з кількістю інфекцій. Минулої доби в Нідерландах зареєстрували 7393 нових випадки зараження коронавірусом, що на 549 більше, ніж напередодні.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркельта глави урядів федеральних земель у середу, 14 жовтня, домовилися про посилення протиепідемічних заходів у країні.

Так, у регіонах з високими темпами поширення коронавірусу - щонайменше 50 випадків зараження на 100 тисяч населення протягом тижня - бари, ресторани та інші заклади громадського харчування закриватимуться о 23:00, а кількість учасників приватних вечірок і зустрічей обмежуватиметься 10 особами з максимум двох домогосподарств. Нині саме вечірки й зустрічі в дружньому колі з різноманітної нагоди вважаються головним джерелом заражень коронавірусом.

Пакет ухвалених рішень передбачає й розширення маскового режиму в регіонах, де протягом тижня фіксується мінімум 35 випадків зараження на 100 тисяч населення. Масковий режим також запровадять у всіх місцях, де протягом тривалого часу скупчуються люди.

14 жовтня Інститут Роберта Коха повідомив, що вперше з квітня в країні за добу зафіксовано понад п`ять тисяч нових випадків зараження коронавірусом.