Іран завдав ракетні удари по двом авіабазам США в Іраку

Все про економіку та фінанси

Вночі четверга, 8 січня, Іран завдав зі своєї території удару більш ніж десятком ракет по двох військових базах у Іраку, на яких перебували військові США та інших країн антитерористичної коаліції. Про атаку повідомили у Пентагоні, зазначивши, що вона відбулася близько 1:30 ночі за місцевим часом, констатує DW.

Із посиланням на власні джерела інформаційне агентство Reuters повідомляє, що серед американських військових жертв немає.

Відповідальність за удари взяв на себе іранський Корпус вартових ісламської революції (КВІР). Водночас в Ірані заявили, що не бажають війни, та назвали ракетні атаки "завершенням" їхньої відповіді на ліквідацію іранського генерала Касема Сулеймані, що був командувачем (КВІР) "Аль-Кудс". Очільник МЗС Ірану Джавад Заріф назвав атаки "актом самооборони".

Американський президент Дональд Трамп підтвердив у Twitter атаку на дві американські бази і зазначив, що нині продовжується оцінка втрат та руйнувань внаслідок ударів. Він також анонсував заяву з цього приводу найближчим часом. "Все добре!" - додав Трамп.

Як повідомлялоя, різке загострення ситуації на Близькому Сході сталося після того, як у ніч на 3 січня американські військові поблизу аеропорту Багдада за вказівкою президента США Дональда Трампа ракетним ударом вбили іранського генерала Касема Сулеймані. В Ірані у відповідь оголосили про подальший вихід з "ядерної угоди" і ударах відплати по об`єктах США та Ізраїлю.