Іран визнав, що збив літак "МАУ"

Все про економіку та фінанси

Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак. У субота вранці про це оголосили іранські військові, пише The New York Times, констатує "Українська правда".

За їх словами, це трапилось помилково через те, що літак здійснив різкий поворот у бік засекреченої військової бази.

Як йдеться в заяві, літак "прийняв положення і висоту ворожої цілі", коли наблизився до бази іранського Корпусу вартових Ісламської революції (елітний військовий підрозділ – УП). Саме в цих умовах "через людську помилку" літак "потрапив під обстріл".

"Сумний день. Попередні висновки внутрішніх розслідувань збройних сил: людська помилка у часи кризи, спричиненої авантюризмом США, призвела до катастрофи. Наші глибокі вибачення та співчуття нашому народові, сім’ям загиблих та іншим постраждалим країнам", – написав міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф у Twitter.

Президент Ірану Хасан Рухані назвав "великою трагедією" катастрофу літака "Міжнародних авіаліній України". Про це він написав у Twitter, зазначає "Європейська правда".

"Внутрішнє розслідування Збройних сил дійшло висновку, що, на жаль, ракети, випущені через людську помилку, призвели до жахливої катастрофи українського літака і загибелі 176 невинних людей. Слідство продовжується, щоб визначити і переслідувати винних у цій великій трагедії і помилці, яку неможливо простити", - написав Рухані.

Напередодні офіційні представники Ірану відкидали звинувачення у збитті літака ракетою.  

Літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран - Київ авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. У літаку було 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі 176 осіб загинули.

Серед загиблих були громадяни 7 країн: з Ірану - 82; з Канади - 63; зі Швеції - 10; з Афганістану - 4; з ФРН - 3, з Великої Британії - 3, з України - 11 громадян (2 пасажири й 9 членів екіпажу).