"Інтерпайп" Пінчука заявив про претензії ДПС на 2 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Холдинг "Інтерпайп" Віктора Пінчука заявив, що Державна податкова служба виставила податкові претензії компанії "Інтерпайп Втормет" за 2015-2019 роки на 2 млрд грн, вважаючи фіктивними операції з металобрухтом, пише Liga.net.

У компанії ситуацію називають абсурдною, оскільки металобрухт є єдиним сировиною, на якій працює завод "Інтерпайп Сталь" і стверджують, що обсяг виробленої і відвантаженої готової продукції відповідає закупленого обсягу брухту.

"Інтерпайп Втормет, який в структурі "Інтерпайп", здійснює переробку металобрухту і поставляє його на сталеплавильний завод, має всі необхідні документи: контракти, транспортні накладні", - зазначили в холдингу.

При цьому підкреслюють, що проблема з металобрухтом не в металургів, а в заготівельників. "Ринок тіньовий, але боротися з ним податківці не поспішають", - йдеться в повідомленні.

За словами директор з економіки та фінансів "Інтерпайпу" Дениса Морозова, з 2013 року всі великі метпідприємства України отримують подібні претензії і всі рішення з донарахувань податків і штрафів були скасовані в судовому порядку. "Тільки в 2019 році Верховний Суд України прийняв 64 рішення, які підтвердили реальність угод з купівлі заводами сировини і необгрунтованість претензій ДПС", - уточнив Морозов.

В "Інтерпайпі" зауважують, що підприємство направило скаргу в ДПС і сподівається на перегляд рішення, не чекаючи суду. 

Як писав Finbalance, ДФС розслідувала, чи ухилявся "Інтерпайп" від сплати податків.