Військовий конфлікт Індії та Китаю: є десятки загиблих

Все про економіку та фінанси

Приблизно 20 військовослужбовців Індії були вбиті під час зіткнення з китайськими військами в спірних прикордонних землях в західних Гімалаях. Спочатку індійська армія заявила, що троє її солдатів були вбиті, додавши, що обидві сторони зазнали втрат. Проте пізніше чиновники заявили, що померли ще кілька тяжко поранених солдатів, передає ВВС, констатує dt.ua.

Як результат – "17 індійських військовослужбовців, які отримали серйозні поранення при виконанні службових обов`язків" і загинули від отриманих травм, довели "загальну кількість загиблих в бою до 20". В армії Індії зазначають, що "жодного пострілу не пролунало".

Китай не підтвердив жодних втрат, але звинуватив Індію в перетині кордону.

Прес-секретар міністерства закордонних справ Китаю заявив, що Індія в понеділок двічі перетинала кордон, "провокуючи і нападаючи на китайський персонал".

Цей інцидент став першим смертельним зіткненням в прикордонному районі за останні 45 років. 

Речник Міністерства закордонних справ Китаю Чжао Ліцзянь заявив, що влада КНР не бажають повторень інциденту з недавнім бойовим зіткненням на кордоні з Індією у Гімалаях, яке призвело до загибелі людей.

"Звичайно, ми не хочемо більше зіткнень", - цитують речник МЗС Китаю західні ЗМІ.

Він додав, що Китай та Індія продовжать переговори щодо врегулювання конфлікту.

Водночас Чжао Ліцзянь знову звинуватив Індію. За його словами, індійські військові перетнули Лінію фактичного контролю - демаркаційну лінію між двома країнами в східній частині гімалайського регіону Ладакх - і атакували китайських військових.

Китай закликав Індію стримувати війська на кордоні, не перетинати її, утримуватися від провокацій і односторонніх дій, які б ускладнили ситуацію.

Відносини між Індією і Китаєм ускладнилися після зіткнення на цьому тижні на Лінії фактичного контролю. В результаті зіткнення є жертви з обох сторін - індійці втратили 20 солдатів, китайці, як повідомляє індійська преса з посиланням на джерела в американській розвідці - 35.

Прем`єр Індії Нарендра Моді скликав екстрену зустріч представників керівництва всіх партій країни. Індія своєю чергою, звинуватила Китай у провокуванні інциденту.

Напруженість на кордоні Індії і Китаю зросла в травні. Пекін і Делі неодноразово звинувачували один одного у перетині кордону. Територіальні суперечки між КНР та Індією у 1962 році призвели до китайсько-індійської прикордонній війні.