IFC: шукаємо для Укргазбанку сильного стратегічного інвестора

Все про економіку та фінанси

Керівник офісу IFC в Україні, Молдові та Білорусі Джейсон Пеллмар в інтерв’ю для Liga.net розповів, що IFC не лише розглядає можливість надання Укргазбанку “доприватизаційного конвертованого боргового інструменту”, але й працює над залученням в Укргазбанк “сильного стратегічного інвестора” (цитата).

“Ми розглядаємо можливість надання Укргазбанку доприватизаційного конвертованого боргового інструменту.

У нас є довгострокове партнерство з банком в рамках нашої Глобальної програми торговельного фінансування (GTFP). Нещодавно ліміт GTFP банку збільшився в кілька разів, до $70 млн.

Ми почали з консалтингу, зокрема, надавали консультації з питань кредитування, задоволені, що Укргазбанк став набагато більш конкурентоспроможним - зараз це четвертий за розміром держбанк в країні.

Наступний етап - приватизація, зараз ми працюємо над залученням в Укргазбанк сильного стратегічного інвестора”, - зауважив Джейсон Пеллмар.

Нагадаємо, чинна стратегія розвитку держбанків, яка була схвалена Кабміном, перебачає входження міжнародної фінансової організації в капітал Укргазбанку з часткою 20% та продаж у перспективі решти 75% акцій банку для стратегічного інвестора (наразі Мінфіну належить 94,94% акцій Укргазбанку).

У вересні в IFC (входить у групу Світового банку) повідомляли про можливість надання кредиту для Укргазбанку на 30 млн євро з опцією конвертації в капітал обсягом до 20% акцій.

25 листопада відбудуться позачергові збори акціонерів Укргазбанку, на яких буде розглянуто питання про затвердження умов кредитного договору між банком та IFC.

Міністерство фінансів у жовтні прогнозувало, що угода про входження IFC (з групи Світового банку) в капітал Укргазбанку може бути підписана до кінця року.

НБУ в листопаді теж заявив, що IFC має зайти в капітал Укргазбанку найближчим часом.

За оцінками Світового банку, Укргазбанк досягнув найкращих результатів серед держбанків з точки зору реформування.