IFC готує кредит Укргазбанку на 30 млн євро з опцією конвертації в капітал обсягом до 20% акцій

Все про економіку та фінанси

19 вересня рада директорів IFC (з групи Світового банку) розгляне питання надання позики для Укргазбанку в розмірі до 30 млн євро з можливістю подальшої конвертації кредиту в капітал банку в розмірі до 20% акцій, пише “БізнесЦензор”.

Відповідно до опису проекту рішення, позика строком до 5 років буде надана для фінансування проектів в сфері енергоефективності та відновлюваних джерел енергії.

При цьому можливість конвертувати кредит в капітал Укргазбанку буде на розсуд IFC.

Нагадаємо, міністр фінансів Оксана Маркарова в червні заявляла, що процес входження IFC в капітал Укргазбанку - на фінішній прямій.

У березні Мінфін констатував, що Укргазбанк “повністю виконав зобов’язання, передбачені меморандумом щодо підтримки приватизації банку, підписаним з IFC” (цитата).

У лютому Міністерство фінансів разом з Укргазбанком та IFC анонсувало початок “структурування фінансового інструмента для входження Корпорації [IFC] в капітал банку”.

Держава в особі Мінфіну є власником 94,94% акцій Укргазбанку.

У Меморандумі між Україною та МВФ прописано опцію входження IFC в капітал Укргазбанку.

У лютому 2018 року Кабмін підтримав розроблені Мінфіном оновлені Засади стратегічного реформування державного банківського сектору, які передбачають можливість входження міжнародної фінорганізації в капітал Укргазбанк з часткою 20%.