ЄІБ вирішив надати Україні кредити на 440 млн євро

Все про економіку та фінанси

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) схвалив два кредитних проекти для України: EUR340 млн у рамках Програми відновлення та EUR100 млн на розвиток доріг у Луганській області. Згідно з інформацією на сайті банку, відповідне рішення рада директорів ухвалила минулого тижня, пише "Інтерфакс-Україна".

Фінансування в рамках Програми відновлення має бути направлено на створення, відновлення та поліпшення громадських будівель, зокрема адміністративних будівель, шкіл, медичних центрів і лікарень, державних доріг і мостів, а також на постачання комунальних послуг.

Програма, зокрема, орієнтована на об`єкти, що розміщені на підконтрольних Україні територіях в Донецькій і Луганській областях, а також чотирьох прилеглих областей - Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської та міськрад в інших областях, щоб дозволити їм впоратися з припливом внутрішніх переселенців, уточнив ЄІБ.

Як зазначено в повідомленні, фінансування передбачається передбачити для таких секторів, як вода і водопостачання, енергетика, містобудування, транспорт.

ЄІБ нагадує, що цьому проекту передував проект якнайшвидшого відновлення України на EUR200 млн, і обидва вони передбачені Спеціальним планом дій ЄІБ для України із загальним фінансуванням EUR3 млрд.

Що стосується проекту на розвиток доріг, то його кошти планується спрямувати на реконструкцію регіональних доріг Т-13-02 КПП "Танюшівка" - Старобільськ - Бахмут і Р-66 КПП "Демино-Олександрівка" - Сватове - Лисичанськ у Луганській області, що дозволить поліпшити регіональне сполучення та зміцнити позиції сільського господарства за рахунок поліпшення відповідної дорожньої інфраструктури.

Згідно з оприлюдненими ЄІБ даними, загальна вартість реконструкції цих доріг становить EUR160 млн. Мінінфраструктури України уточнює, що ще $65 млн позики на цей проект виділяє Світовий банк. Загалом у рамках проекту буде відновлено майже 183 км автошляхів загального користування державного значення в Луганській області. 

Раніше повідомлялося, що прем’єр Денис Шмигаль 18 листопада провів онлайн-зустріч із віце-президентом Європейського інвестиційного банку Терезою Червінською. Сторони обговорили фінансування спільних інвестиційних проектів та розширення співпраці за рахунок нових програм.

Як зауважували в Кабміні, прем’єр подякував ЄІБ за готовність розглянути можливість перерозподілення 50 млн євро в межах спільного проекту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» на протидію пандемії COVID-19.

«Також будемо вдячні за якнайшвидший розгляд питання щодо використання коштів за цією програмою на закупівлю вакцини проти COVID-19. Ми розраховуємо закупити ефективну та безпечну вакцину, яка матиме прекваліфікацію ВООЗ, щоб провакцинувати частину населення щойно з’явиться така змога», — наголосив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр повідомив пані віце-президенту, що Україна зацікавлена в розширенні подальшої співпраці з Європейським інвестиційним банком, зокрема у сфері фінансування транспорту, енергетичного сектору та міської інфраструктури України.

Також Україна розраховує на підписання в грудні проекту «Міський громадський транспорт України ІІ», спрямованого на оновлення рухомого складу міського громадського електротранспорту в середніх і великих містах, а також проекту «Східна Україна: возз’єднання, відновлення та відродження (Проект 3В)», що має допомогти у відновленні доріг в Луганській області задля підтримки сільськогосподарського сектору.

Крім того, Денис Шмигаль висловив сподівання, що Україні та ЄІБ вдасться спільно завершити найближчим часом роботу з підготовки проекту «Реконструкція злітно-посадкової смуги аеропорту «Бориспіль» та «Програми з відновлення України».