Міноборони - про "Кавказ-2020" та сухопутний коридор у Крим, який хоче РФ

Все про економіку та фінанси

Росія відпрацьовує план щодо застосування Збройних сил для створення сухопутного коридору в анексований Крим. Про це представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький розповів в інтерв`ю «Укрінформу», констатує dt.ua.

«Насамперед варто зауважити, що це - не ідея, а план. Очевидно, що стратегічний план застосування ЗС РФ для створення цього сухопутного коридору і позбавлення України виходу до Чорного моря і світового океану - в які планують документах Росії залишається », - сказав представник ГУР.

За словами Скібіцького, військова розвідка «має певну інформацію щодо і навчань, які проводяться за таким же сценарієм, і інших дій».

«Тому такі плани існують. Але їхня реалізація вже буде залежати від багатьох факторів », - підкреслив він. 

За словами В. Скібіцького, стратегічні командно-штабні навчання Збройних сил РФ "Кавказ-2020", активна фаза яких відбудеться в кінці вересня, підвищують загрозу відновлення Росією широкомасштабних бойових дій проти України.

"Для нас загроза пов`язана з тим, що російські війська вийдуть на полігони, проводитимуть бойове злагодження. А як показує досвід, саме в цей період угруповання військ, які створюються, є найбільш небезпечними - вони можуть швидко перейти від відпрацювання питань навчань або бойового злагодження до безпосереднього застосування. Саме тому багато експертів і схиляються до того, що це може статися ", - сказав Скібіцький.

За словами представника ГУР, зараз у Збройних силах РФ проводяться активні заходи оперативної і бойової підготовки.

"Чи є в цьому загроза? Так, вона існує. В наших керівних документах - чинній Воєнній доктринф України, Стратегії національної безпеки України - чітко вказано, що нарощування Російською Федерацією поблизу державного кордону України угруповання військ з потужним ударно-наступальним потенціалом є актуальною військовою загрозою для нашої країни", - наголосив він.

Скібіцький нагадав, що активна фаза навчань відбудеться в кінці вересня і проходитиме, зокрема, і на території окупованого Криму.

"Буде задіяно багато полігонів, зокрема і в окупованому Криму і в Південному військовому окрузі, з зосередженням великої кількості озброєння і військової техніки. Водночас, починаючи вже з липня-серпня будуть проводитися окремі спеціальні навчання підрозділів родів військ ЗС РФ, де вони відпрацюють різного роду тактичні епізоди: наступальні, подолання водних перешкод, посилення, мобілізаційні заходи, а також взаємодія між військовим керівництвом і місцевою владою", - заявив Скібіцький.

Водночас він вказав на те, що військова розвідка і загалом розвідувальне співтовариство України "всі ці питання відстежують в режимі реального часу - щоб своєчасно виявити розвідувальні ознаки можливої підготовки до широкомасштабних військових дій РФ проти нашої держави".