Гройсман: уряд скасує пільговий тариф на газ для ТЕС Ахметова

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Володимир Гройсман заявив, що Кабмін на наступному засіданні прийме рішення, покликане забезпечити Луганську ТЕС енергоносіями без застосування регульованої спеціальної ціни на газ, пише "БізнесЦензор".

"Під час наради прийнято рішення про забезпечення суб`єктів генерації енергоносіями без застосування регульованої спеціальної ціни. Відповідне рішення буде прийнято на черговому засіданні уряду. Одночасно НЕК "Укренерго" доручено прискорити реалізацію проекту будівництва другої лінії енергозабезпечення", - сказано в повідомленні.

Як уточнив Андрій Герус, таким чином Кабмін не буде покладати на НАК "Нафтогаз України" публічні спеціальні зобов`язання (ПСО) з постачання газу на Луганську ТЕС за зниженою ціною.

"Хороші новини - "Нафтогаз" не продаватиме газ для" ДТЕК Східенерго "(Луганська ТЕС) за спеціальною пільговою ціною. Отже, збитку в розмірі 100-200 млн грн в місяць для державної компанії, а отже, для держави, не буде" , - написав Герус на своїй сторінці в мережі Facebook.

Як повідомлялося, напередодні Кабмін за пропозицією Міненерго вирішив покласти на НАК "Нафтогаз України" публічні спеціальні зобов`язання (ПСО) з постачання газу на Луганську ТЕС ("ДТЕК Східенерго") за зниженою ціною. Зокрема, планувалося, що НАК буде поставляти газ для Луганської ТЕС, яка входить в холдинг ДТЕК Ріната Ахметова, за ціною 2,895 тис. грн за тис. Куб. м, що майже на 40% дешевше поточної ціни газу для населення.

У НАК "Нафтогаз України" оцінили збитки від такого рішення Кабміну в суму від 120 до 350 млн грн на місяць.

Як пояснював міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, Росія заблокувала поставки вугілля з російських шахт ДТЕК на Луганську ТЕС і неприйняття рішення про зниження цін на газ для цього підприємства ставить під загрозу електропостачання в Луганській області.