Гончарук: зробимо все, щоб повернути кошти, які держава витратила на Приватбанк

Все про економіку та фінанси

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук в інтерв’ю для “РБК-Україна” в контексті претензій Ігоря Коломойському по Приватбанку заявив, що “ми діємо виключно в інтересах народу України та будемо вживати всіх необхідних заходів для захисту інтересів українців, спираючись на українське та міжнародне законодавство” (цитата).

“Немає жодних підстав для повернення державного банку старим акціонерам. До того ж ми зробимо все можливе, щоб повернути кошти платників податків, які були витрачені на націоналізацію банку”, - зауважив глава уряду.

Він уточнив, що передача 100% акцій Приватбанку від Мінфіну до Кабміну - це було “операційне, технічне рішення, політичного підтексту тут точно немає” (цитата).

О. Гончарук підтвердив, що розробляється законопроекти, який може заборонити повернення екс-власникам банків, котрі були визнані неплатоспроможними.

“НБУ справді розробляє такі законодавчі ініціативи і уряд співпрацює з НБУ в цих проектах в рамках робочих зустрічей. Ці рішення покликані убезпечити платників податків від можливих негативних наслідків судових рішень щодо банків, які були виведені НБУ з ринку. Нацбанк був основним розробником цього тексту, і коли він буде ухвалений, мені важко прогнозувати, але це питання найближчого майбутнього”, - додав глава Кабміну.

За його словами, наразі йдуть перемовини з МВФ про формат майбутньої програми.

“Фактично це програма уряду та НБУ, в якій країна декларує свої плани, наміри на найближчий період часу, а МВФ тільки підтримує цю програму фінансово. Кейс Приватбанку для переважної більшості людей є показовим. Але ще більшу вагу цей кейс має з точки зору створення економічної загрози.

Судові процеси тривають на рівні Києва та Лондона. Задача уряду залишається незмінною – захищати інтереси українців, у тому числі захищаючи макроекономічну та фінансову стабільність”, - констатував О. Гончарук.

Прем`єр розповів, що зустрічався з І. Коломойським (один раз на Банковій і "тут у будівлі уряду"), як у з усіма найбільшими платниками податків: "з Ахметовим, з Жеваго, з Косюком, з Пінчуком, з усіма найбільшими агрохолдингами тощо".

"Я хочу зрозуміти логіку діяльності кожного великого гравця і бізнесмена, який працює в країні. Всі великі гравці, на мою думку, повинні робити все від них залежне, щоб країна почала зростати, бо їхні активи від цього лише збільшаться. Думаю, ця логіка виграшна для всіх", - зауважив глава уряду.

О. Гончарук зазначив, що від І. Коломойського "не було жодних специфічних побажань", і додав, що  "у нас із ним не такі стосунки, щоб він висловлював якісь побажання".

На репліку журналіста, що І. Коломойський, "напевно, не та людина, яка б дуже церемонилась", прем`єр-міністр відповів, що "нікого не демонізував би", адже "задача уряду – створити умови, за яких максимальна кількість гравців буде залучена в чесні правила гри й економічне зростання".

"Кадрові призначення, які ми робимо, як, наприклад, у Фонді держмайна, свідчать про те, що ми не розставляємо чиїхось людей.

І мова про те, щоб відстоювати якісь окремі інтереси, йти не може взагалі. До мене з такими проханнями не може звертатись взагалі ніхто в цій країні. Нашим основним акціонером є український народ, про це ми домовились з президентом. І у мене жодного разу не було відчуття, що мені намагаються "вкрутити" якусь людину, яка є "смотрящим" чи представляє чиїсь інтереси. Це унікальна ситуація, але це так.

Тому з усіма цими шанованими людьми ми говорили про те, як вони бачать ведення бізнесу в Україні, що їх непокоїть. Наприклад, експортерів непокоїть те, що укріплюється гривня, це очевидно. Для пересічних людей це позитив, вони ніби стають багатшими, але від цього програють експортери", - наголосив О. Гончарук.