Гончарук: керівництво "Центренерго" і трьох обленерго змінено

Все про економіку та фінанси

Кабмін на засіданні в середу, 26 лютого, прийняв рішення про зміну керівництва ПАТ "Центренерго" і трьох підконтрольних державі обленерго, заявив на брифінгу прем`єр-міністр Олексій Гончарук, пише "БізнесЦензор".

"Сьогодні ми прийняли рішення про заміну менеджменту компанії "Центренерго" і на трьох обленерго, які фактично є державними компаніями", - сказав О. Гончарук.

Детальну інформацію про цих осіб прем`єр пообіцяв оприлюднити пізніше.

"Це зроблено фактично для того, щоб прискорити підготовку цих підприємств до приватизації. Це рішення глави Фонду державного майна", - зазначив О. Гончарук.

Глава уряду додав, що на "Центренерго" зараз проходить аудит, результати якого будуть оприлюднені впродовж кількох тижнів.

Нагадаємо, у вересні Кабмін погодив призначення т.в.о. генерального директора ПАТ "Центренерго" Володимира Потапенка.

Після зміни менеджменту енергокомпанія почала укладати прямі договори на поставку енергоспоживання з підприємствами групи "Приват". Крім того, після зміни керівника "Центренерго" підписало договір на поставку вугілля з ТОВ "Нафта Форс", засновник і директор якої, за даними ЗМІ, має безпосереднє відношення до діяльності групи "Приват".

Раніше ЗМІ повідомляли, що державна "Центренерго" перейшла під контроль людей, близьких до лідера групи "Приват" Ігорю Коломойському. Сам же Коломойський цю інформацію заперечив, однак називав нове керівництво компанії "професійними і зрозумілими людьми", визнавши, що консультує Потапенка.

Dragon Capital позбулася акцій "Центренерго" після передачі контролю Ігорю Коломойському.

Нагадаємо, "Центренерго" експлуатує 23 блоки (18 - пиловугільні і 5 - газомазутні) на Вуглегірській, Зміївській та Трипільській ТЕС сумарною встановленою потужністю 7690 МВт.

Державі належить 78,3% акцій компанії.