Гончарук: тіньовий ринок ПДВ сягає 1-2 млрд грн на місяць

Все про економіку та фінанси

Прем`єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що ліквідація тіньового ринку ПДВ дозволить державі економити 1-2 млрд гривень щомісяця. Про це глава уряду сказав на нараді щодо запуску оновленої системи моніторингу податкових ризиків при реєстрації податкових накладних з ПДВ, констатує прес-служба Кабміну.

«Оборудки з податком на додану вартість – це багаторічна проблема в Україні. Тіньовий ринок ПДВ оцінюється мільярдами гривень в місяць. Уряд викорінює ці схеми», — сказав О. Гончарук.

Він нагадав, що Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

"Її запровадження дозволить економити для бюджету 1-2 млрд грн в місяць. Більше того, система моніторингу ризиків при реєстрації податкових накладних вже довела свою ефективність — дозволила упередити багатомільярдні оборудки з ПДВ і забезпечити ритмічне відшкодування експортерам", - констатують в Кабміні.

Прем’єр підкреслив, що оновлена система моніторингу дозволяє автоматично, на основі чітких критеріїв, визначити тих, хто намагається ухилятися від сплати податків. Водночас краще захищає права сумлінних платників податків.

«Ті, хто працюють «в білу», лише виграють: правила будуть чіткі та зрозумілі. Держава почала жити в новій реальності, де є нетерпимість до схематозів та сприяння тим, хто працює чесно. І це мають усвідомити як в податковій, так і в бізнесі», — наголосив глава уряду.

О. Гончарук переконаний, що конвертаційні центри, “пересорти” повинні зникнути назавжди і доручив голові Державної податкової служби Сергію Верланову взяти це під особистий контроль.

“Уряд працює над тим, щоб корупції і тіньових схем в державі не залишилось, а працювати чесно було набагато вигідніше, ніж «в тіні», — сказав О. Гончарук.

«Система зупиняє накладні там, де для цього є реальні підстави. Яскравий приклад — у минулому році завдяки роботі системи моніторингу зупинили реєстрацію податкових накладних на близько 10 млрд грн (0,56%). Після розгляду, зареєстрували накладних тільки на 3,4 млрд грн. Тобто майже 6 млрд грн хотіли просто вкрасти з українського бюджету. Ми ці схеми припинимо», — сказав голова ДПС Сергій Верланов.