Гончарук доручив Верланову провести переатестацію всіх податківців

Все про економіку та фінанси

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук доручив главі Державної податкової служби Сергію Верланову “провести перевірку доброчесності та відповідності антикорупційному законодавству керівників територіальних органів ДПС та її Центрального апарату, а також у двотижневий строк розробити та подати КМУ план переатестації усіх співробітників ДПС України” (цитата).

“Ми не дозволимо нікому у новій податковій вимагати гроші у підприємців та прикриватися “кришею”. Всі корупційні прояви у державних органах будуть знищені в корені.

Ситуація, яка склалася в одеській податковій засвідчує про те, що нам ще треба багато над чим працювати й підсилювати контроль”, - зазначив зазначав уряду.

13.01.2020 р. НАБУ було оприлюднено інформацію щодо можливої причетності посадових осіб ГУ ДПС в Одеській області до скоєння кримінального правопорушення (пропозиція та надання неправомірної вигоди).

Коментуючи інформацію НАБУ щодо можливої причетності посадових осіб ГУ ДПС в Одеській області до скоєння кримінального правопорушення (пропозиція та надання неправомірної вигоди), Державна податкова служба повідомила наступне:

“На сьогодні припинено повноваження виконуючих обов’язків начальника, а також першого заступника та двох заступників начальника ГУ ДПС в Одеській області та призначено тимчасово виконуючого обов’язки начальника ГУ ДПС.

Для проведення всебічної перевірки фактів, наведених у розповсюдженій інформації щодо розслідування НАБУ:

- утворено оперативну робочу групу у складі 16 осіб з представників департаментів відомчого контролю, запобігання корупції та правового забезпечення;

- Наказом ДПС від 14.01.2020 р. розпочато відомчу перевірку організації роботи ГУ ДПС в Одеській області та структурних підрозділів центрального апарату ДПС під час застосування податкового законодавства, виконання вимог законодавчих, інших нормативно-правових актів та розпорядчих документів ДПС (ДФС), доручень керівництва тощо;

- частину оперативної робочої групи відряджено безпосередньо в ГУ ДПС в Одеській області, одночасно з якою інша її частина буде здійснювати перевірочні заходи в Центральному апараті ДПС.

За результатами відомчої перевірки очікується:

1. Прийняття рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб ГУ ДПС в Одеській області та Центрального апарату ДПС.

2. Передача матеріалів перевірки до правоохоронних органів.

3. Повторна перевірка доброчесності керівників територіальних органів та Центрального апарату ДПС України”.