Гончарук не виключає, що після перегляду макропрогнозу буде потреба в змінах у бюджеті

Все про економіку та фінанси

Прем`єр-міністр під час презентації звіту у Верховній Раді заявив, що найближчим часом буде переглянуто макроекономічний прогноз, що може спричинити необхідність внести навесні відповідні зміни в держбюджет на 2020 рік, пише УНІАН.

"Зараз, звичайно, його потрібно переглядати. Міністерство економіки вже над цим працює. Я думаю, що в найближчі пару тижнів ми вийдемо з новим макропрогнозом на цей рік, і, звичайно, навесні нам потрібно повертатися до перегляду (бюджету), щоб подивитися ще раз з урахуванням цього макропрогнозу на державний бюджет", - сказав О. Гончарук.

Прем`єр зазначив, що в попередньому макропрогнозі закладалися ціни на енергоресурси, кон`юнктура на зовнішніх ринках, валютний курс, які суттєво відрізняються від нинішніх.

Нагадаємо, восени 2019 року Мінекономіки представило оновлений макропрогноз по Україні на 2020-2022 роки, в якому середній валютний курс на 2020 рік передбачено на рівні 27 гривень за долар.

Мінекономіки заявляло про намір підготувати оновлений макропрогноз до 1 березня.

Міністерство фінансів повідомляо, що очікує поліпшення ситуації з бюджетними доходами в найближчі місяці та наразі не бачить підстав для перегляду державного бюджету країни на поточний рік.

Як зауважували в Мінфіні, в січні держбюджет не був виконаний за доходами на 13,8 млрд грн через різницю фактичних і прогнозних макроекономічних показників, а також внаслідок зростання середньомісячних обсягів відшкодування ПДВ та авансової сплати рентного платежу компанією "Укргазвидобування" у грудні 2019 року.

"Низка факторів, які негативно вплинули на виконання державного бюджету, є тимчасовими, що дозволить частково нівелювати невиконання плану січня протягом майбутніх місяців. Навіть в умовах низьких планових доходів ліквідність уряду залишалася достатньою, щоб здійснювати виплати, включаючи обслуговування боргу, в лютому. Тому зараз немає підстав для перегляду державного бюджету", - констатували в Мінфіні.

У відомстві нагадали, що підставою для коригування державного бюджету, згідно з Бюджетним кодексом, є недоотримання планових надходжень в загальний фонд держбюджету більш ніж на 15% за підсумками кварталу, а також відхилення від прогнозу, врахованого при затвердженні держбюджету на відповідний період.

"У разі перегляду макроекономічного прогнозу Міністерством розвитку економіки та прийняття нового прогнозу урядом, Мінфін здійснить оцінки впливу оновленого прогнозу на показники бюджету, й лише після цього приймати рішення про доцільність внесення змін до державного бюджету на 2020 рік", - наголошувалося в повідомленні міністерства.

У Мінфіні зазначили, що керуються принципом збалансованості, згідно з яким витрати бюджету мають відповідати обсягу надходжень на відповідний бюджетний період.