Гончарук: 5-відсоткові кредити на бізнес будуть доступні з 1 лютого

Все про економіку та фінанси

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук констатує, що “за ініціативою Президента України Володимира Зеленського уряд готує до старту потужний інструмент — програму з підтримки мікро- та малого підприємництва”, яка запрацює з 1 лютого 2020 року.

“Її суть дуже проста — стимулювати появу нових підприємців та заохотити повертатись наших заробітчан додому й відкривати бізнес тут”, - зазначив глава Кабміну.

Перший етап програми - доступне кредитування. Обсяг кредиту — 1,5 млн грн на 5 років під

✔ 5% річних, якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочих місця;
✔ 7% річних для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць (але за кожного нового працівника ставка знизиться на 0,5%);
✔ 9% річних для бізнесу з виручкою до 50 млн грн.

“Для участі знадобиться бізнес-план, позитивна фінансово-кредитна репутація та платіжна дисципліна. Стартапи зможуть брати участь лише від початку своєї діяльності, а діючий бізнес — лише той, що працює мінімум 12 місяців.

Сам учасник інвестує 20% власних коштів від усіх витрат.

Сфери діяльності — різні: енергетика, освіта, охорона здоров’я, транспорт, виробництво, спорт, розваги чи будь-які інші послуги. Абсолютно кожен українець має право на підтримку від держави”, - зазначив О. Гончарук.

За словами прем’єра, заявки будуть прийматись вже незабаром.

“Наразі можна залишити повідомлення про бажання взяти участь за посиланням: http://smeprogram.guf.gov.ua/”, - резюмував О. Гончарук.