Главою "Української біржі" обрали Єршова, планується залучення нових акціонерів

Все про економіку та фінанси

Акціонери "Української біржі" прийняли рішення про збільшення капіталу вдвічі та обрали новим керівником УБ Артемія Єршова, пише "БізнесЦензор".

Акціонери вирішили випустити 25 тис. нових акцій (додатково до 25 тис. випущених раніше номіналом 1 тис. грн кожна). При цьому кандидатуру А. Єршова ще має узгодити НКЦПФР.

"Акціонери проголосували за відмову від переважного права при розміщенні додаткової емісії. Нові акції будуть розміщені як серед існуючих акціонерів, так і серед нових інвесторів", - прокоментував підсумки зборів акціонерів директор з розвитку бізнесу УБ Олексій Сухоруков.

Нагадаємо, 11 січня були припинені повноважень голови правління УБ Євгенія Комісарова за власним бажанням, який займав цю посаду з вересня 2018 року.

За даними на сайті УБ, Артемій Єршов протягом останніх п`яти років займав посади голови біржової ради УБ, був членом наглядових рад Укрсоцбанку та Альфа-Банку.

Як повідомлялося, в серпні 2018 року ПАТ "Українська біржа" (УБ) планувала випустити додатково до існуючих 25 000 акцій 14 063 нових та запропонувати їх китайській товарній біржі BOCE. Однак ця угода не відбулася, а BOCE стала співвласником іншої української біржі (ПФТС).

"Московська біржа" в 2016 році вийшла з капіталу "Української біржі". Тоді спершу Dragon Capital s.r.о. (Чехія) викупила у неї 19,99% акцій української біржі, а згодом інвестгрупа "Універ Капітал" викупила решту 23% акцій УБ.

На початку 2017 року Dragon Capital докупила 0,8% акцій УБ, збільшивши свою частку в фондовому майданчику до 20,788%.