Глава Приватбанку - про шанси Коломойського на компенсацію на підставі закону "імені" МВФ

Все про економіку та фінанси

Глава правління Приватбанку Петр Крумханзл в інтерв’ю для Liga.net висловив думку, що в разі прийняття парламентом урядового законопроекту №3260 (щодо запобігання поверненню виведених з ринку банків) та визнання при цьому в судах незаконною націоналізацію Приватбанку, екс-власники фінустанови не зможуть отримати за нього компенсацію (механізм розрахунку якої прописаний у законопроекті №3260).

“Цей закон важливий не тільки з-за Приватбанку, він вкрай важливий для країни в цілому. Від його прийняття залежить підтримка МВФ. Будь-які затримки з розглядом закону - це не варіант, часу у країни майже немає. Навіть сильна економіка таких гігантів як США чи Німеччині не може витримати зупинки на карантин. У ситуації з Україною негативні економічні процеси вже в найближчий час можуть прийняти незворотній характер.

Якщо закон буде прийнятий, а суди по націоналізації НБУ і банк програють, то банк точно залишиться в державній власності. Для нас це питання буде закрите. Колишні власники зможуть вимагати компенсації у держави, довівши збитки. Але механізм розрахунку компенсації і підтвердження збитків, якій прописаний в законопроекті Міністерства юстиції та погоджений МВФ, позначений чітко. Він не дає колишнім власникам можливості визначати розмір і умови компенсації на свій розсуд або на розсуд судів”, - зазначив П. Крумханзл.

При цьому він констатував, що “за процедурою bail-in щодо сім`ї Суркісів закон №3260 зворотної сили не має, і держава, в разі програшу, може втратити всю суму bail-in Приватбанку, а це до 30 млрд грн” (цитата).

За даними П. Крумханзоа, 16 квітня не відбудеться засідання Великої Палати Верховного Суду, на якому має розглядатися справа Суркісів.

“За моєю інформацією, 16 квітня слухання не буде. Нова дата - раніше чи пізніше - поки невідома. Але, що нас надихає в цьому процесі - він вперше став публічним і відкритим. Сподіваємося, що завдяки цьому процес буде висвітлено максимально докладно і об`єктивно”, - сказав глава Приватбанку.

Коментуючи рішення Печерського райсуду м. Києва, яке фактично зобов’язує ПриватБанк виплатити близько $200 млн офшорним структурам Суркісів, П. Крумханзл зазначив, що це “дуже тривожний рішення, особливо в контексті очікування вирішального засідання Верховного Суду по bail-in Суркісів”.

“Такі дії судді не можуть залишитися без уваги. Сподіваємося, що ці складні для всієї країни часи боротьби з коронавірусів не будуть використані як ширма для неправомірних і заангажованих рішень, які ми так часто спостерігаємо в українських судах.

Ми подали апеляцію і розраховуємо, що вона буде задоволена. У практиці Приватбанку вже були випадки, коли за подібні неправосудні рішення судді відповідали за законом. Можу точно сказати, що банк не буде виплачувати ці гроші до остаточного рішення суду”, - резюмував глава Приватбанку.